Policja ściga TRZASKOWSKIEGO. Powodem STRAJK KOBIET?

Policja ściga TRZASKOWSKIEGO. Powodem STRAJK KOBIET?

Rafał Trzaskowski otrzymał wezwanie w związku z naruszeniem przepisów porządkowych. Policjanci dostarczyli pismo do warszawskiego ratusza.

Prezydent Warszawy poinformował w mediach społecznościowych o wezwaniu, które otrzymał od Komendy Rejonowej Policji w Warszawie. Na piśmie widnieje informacja, że jest on wzywany w “charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona postawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenia z art. 54 KW”.

„Korespondując niedawno z policją, prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych” – poinformował na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Za co policja ściga Rafała Trzaskowskiego?

Rafał Trzaskowski podczas Strajku Kobiet pojawiał się na protestach, a wideo z tych wydarzeń publikował na Twitterze. Prezydent Warszawy podejrzewa także, że dodatkowym powodem były jego ostrzeżenia skierowane w stronę stołecznej policji. Polityk poinformował bowiem, że jeśli agresja funkcjonariuszy wobec protestujących będzie postępować, wstrzyma on dofinansowania warszawskiej policji. Wsadzą go za kratki?

PLANETA.PL

Więcej postów