Lech Wałęsa nie ma wyboru. Pokazał straszny obrazek. Te trzy słowa mogą zmienić świat

Lech Wałęsa

Każdy myślał, że Lech Wałęsa najważniejsze lata politycznej kariery ma już dawno za sobą. W końcu to on był przywódcą „Solidarności” w latach 80., on dostał Nagrodę Nobla, on był prezydentem RP. Teraz jednak Wałęsa – mimo 77 lat na karku – dał jasny sygnał do działania. Coś w nim ewidentnie pękło. Lech Wałęsa pokazał straszny obrazek na Facebooku i napisał trzy słowa, które mogą zmienić świat. Jeśli ludzie pójdą za legendą „Solidarności”, czeka nas prawdziwa rewolucja.

Lech Wałęsa na świecie powszechnie uważany jest za człowieka, który obalił komunizm. W Polsce jednak chyba nikt nie wywołuje tak wielkich kontrowersji, jak były prezydent. Dla jednych pozostaje niekwestionowanym bohaterem, dla drugich – zdrajcą i „agentem Bolkiem”. Jest też grupa osób, które oceniają Wałęsę niejednoznacznie. Legendarny przywódca „Solidarności” po dojściu PiS do władzy znacznie się uaktywnił i stał się jednym z największych wrogów partii Jarosława Kaczyńskiego. Regularnie atakuje prezesa PiS i jego ludzi na Facebooku. Teraz zdecydował się radykalne działanie. Napisał tylko trzy słowa, ale za to o rażącej mocy. „Nie mamy wyboru” – stwierdził i zamieścił wymowną grafikę okraszoną cytatem trzeciego prezydenta USA Thomasa Jeffersona: „Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem”. Znając Wałęsę, wszystko wskazuje na to, że jego szokujący wpis odnosi się do działań Prawa i Sprawiedliwości.

https://www.facebook.com/lechwalesa/photos/a.143636462349174/3601503109895808/?type=3

Jeśli ludzie znów – jak 40 lat temu – pójdą za Lechem Wałęsą, Polska, a wraz z nią cały świat, może się mocno zmienić. – Zaraz mamy Grudzień, a w historii Polski wiele dramatycznych wydarzeń było – napisał pod postem byłego prezydenta jeden z internautów. – Musimy coś zrobić. Nasze dzieci swoim dzieciom, a my starsi musimy ich wesprzeć. Odsunąć PiS od władzy to nasz obowiązek – przekonywał inny użytkownik Facebooka.

se.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*