Paweł Świątkowski ZAWIESZONY w prawach członka PiS. Poszło o ABORCJĘ

Paweł Świątkowski ZAWIESZONY w prawach członka PiS. Poszło o ABORCJĘ

„Otrzymałem decyzję o zawieszeniu mnie w prawach członka PiS. Ma to związek z opublikowaniem 23.10 na prywatnym profilu swoich wątpliwości dotyczących wyroku Trybunału Konstytucyjnego” – napisał na Twitterze radny dzielnicy Ursynów.

– Nie rozumiem i nie wyobrażam sobie, żeby Państwo w tak wrażliwej sprawie mogło cokolwiek narzucać kobietom. Jestem przekonany, że jest to sfera, która powinna pozostać pod ich osobistym wyborem – pisał wcześniej Świątkowski.

– Uważam też, że gdy lewica dojdzie do władzy, nie będzie miała już żadnych wątpliwości nad zmianą prawa w odwrotną stronę. Więc na dłuższą metę szkodzi to Waszym postulatom – dodał, zwracając się do komentujących jego wpis konserwatystów.

Teraz – jak przekonuje – za swoje słowa został zawieszony.

 

Innym zawieszonym lokalnym politykiem PiS jest wicemarszałek sejmiku na Dolnym Śląsku Grzegorz Macko – o czym donosiło radio TOK FM. „Tam radni sejmiku przyjęli stanowisko, w którym poparli protesty kobiet. Wyrażali oficjalnie swój niepokój odnośnie skutków, jakie przyniesie wyrok TK, apelowali też do uczestników demonstracji, aby swoje poglądy wyrażali kulturalnie. Zaskoczeniem był fakt, że to stanowisko poparła także trójka radnych PiS” – podało TOK FM. Macko miał zostać zawieszony osobistą decyzją szefa PiS.

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*