Chcą odwołać Kaczyńskiego!

Opozycja chce odwołania Jarosława Kaczyńskiego. Borys Budka nawołuje wszystkie kluby opozycyjne do poparcia wniosku i chce, by w sprawie szefa PiS skierowano wniosek nie tylko do prokuratury, ale i do Trybunału Stanu. – Lepsza Polska, bezpieczniejsza Polska to Polska bez Jarosława Kaczyńskiego – mówił Budka w Sejmie.

Atmosfera w polskiej polityce cały czas gęstnieje. Ustawienie barierek w pobliżu Sejmu i kolejne protesty, które niejednokrotnie prowadziły do przepychanek z policją doprowadziły do wygłaszania coraz radykalniejszych postulatów. – Już nikt nigdy nie popełni drugi raz błędu, by nie rozliczyć Jarosława Kaczyńskiego za łamanie polskiej konstytucji; oprócz zawiadomienia do prokuratury będzie również formułowany wniosek do Trybunału Stanu, ale w momencie, kiedy będzie realny do przeforsowania – mówił w rozmowie Wirtualną Polską szef PO Borys Budka, który następnie zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas konferencji prasowej Budka zaprezentował szczegóły wniosku. Wymienił m.in. „pięć grzechów” wicepremiera Kaczyńskiego, które stanowią jego podstawę. Są to: „gwałtowne pogorszenie bezpieczeństwa Polek i Polaków”, „nieprzewidywalność”, „zniszczenie instytucji państwowych”, „pięć lat wyprowadzania Polski z UE” oraz „dzielenie i skłócenie Polaków”.

– To wszystko sprawia, że dzisiaj jest ten dzień, w którym musimy jako Koalicja Obywatelska powiedzieć jasno, że przyszłość Polski, rozwój Polski uzależniony jest od tego, czy Kaczyński straci władzę. Lepsza Polska, bezpieczna Polska, Polska przewidywalna i Polska solidarna to Polska bez Jarosława Kaczyńskiego – mówił Budka dodając, że zwróci się o poparcie wniosku nie tylko do polityków opozycji, ale także „wszystkich przyzwoitych posłów znajdujących się w klubie PiS, by raz jeszcze zastanowili się czy chcą realizować scenariusz pisany poza granicami Polski, na wschodzie, wyprowadzenia Polski z UE, czy chcą wspólnie pisać polską historię w oparciu o współpracę w UE”.

– Tutaj będzie pan musiał przyjść i się wytłumaczyć. Przygotowaliśmy wniosek o odwołanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego z pełnionej funkcji! Po tylu latach niszczenia Polski pan Kaczyński będzie musiał tu stanąć i opowiadać na konkretne pytania! – mówił w Sejmie Borys Budka.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*