Mosbacher miała prawo usadzać polskich polityków? Zaskakująca wypowiedź doradcy Prezydenta Dudy

Jeśli rzeczywiście to Joe Biden będzie nowy prezydentem USA, to prawdopodobnie pożegnamy się z Georgette Mosbacher – obecną ambasador USA w Polsce i przyjaciółką Donalda Trumpa. Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta RP ocenił pracę ambasador.

– [Ambasador Mosbacher] odegrała bardzo kluczową rolę w udrożnieniu kanałów komunikacji między Warszawą a Waszyngtonem i te zasługi, poza wszystkimi kontrowersjami, które także ma prawo wypowiadać, oceniając działanie innych ludzi, ja te zasługi chcę podkreślić – mówił w Polsat News prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Przypomnijmy, że Mosbacher m.in. niepoprawnie zapisywała nazwiska członków polskiego rządu w listach, które zresztą pisała odręcznie. Dodatkowo dyplomatka upominała czołowych polskich ws. przyjmowanych przez Sejm ustaw i wypowiedzi m.in. prezydenta – czyli zabierała głos w kwestiach, które nie mają nic wspólnego ze stosunkami między Stanami a Rzecząpospolitą.

Mosbacher na swoim stanowisku zachowywała się bardziej jak gubernator niż ambasador. Krzysztof Szczerski docenia jednak jej „zasługi”…

POLSAT NEWS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!