Wywieźli ofiarę w bagażniku do lasu. Jednego wciąż szuka policja

Sąd zdecydował o aresztowaniu 27-letniego recydywisty, który jest podejrzany o porwanie, okradzenie i wywiezienie do lasu mieszkańca Koronowa. Według zarzutów miał to zrobić wspólnie z kolegą, którego próbują znaleźć mundurowi.

Była piąta nad ranem, gdy zaniepokojony kierowca zauważył postać człapiącą przy drodze krajowej nr 25, która prowadzi z Koronowa do Bydgoszczy. Na miejsce przyjechało pogotowie i zabrało pieszego do bydgoskiego szpitala. Jego obrażenia wyraźnie wskazywały na to, że został niedawno pobity. Lekarze powiadomili policjantów.

– Z jego relacji wynikało, że około północy na jednej z ulic Koronowa podjechał opel, z którego wysiadło dwóch mężczyzn – mówi Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – Następnie siłą wrzucili go do bagażnika i wywieźli do lasu w pobliżu Koronowa. Tam, został pobity i okradziony z telefonu oraz portfela z zawartością dokumentów oraz pieniędzy.

Kryminalni nie byli zdziwieni, gdy poznali nazwiska podejrzanych, którzy najprawdopodobniej stali za rozbojem i porwaniem. Znali ich obu. Nieraz przewijały im się w poprzednich sprawach.

Pierwszego zatrzymali już kilka godzin później na jednej z ulic w  Koronowie  . To 27-latek. Przeszukali jego mieszkanie i w lodówce znaleźli biały proszek. Narkotest wykazał, że to amfetamina, ale mają potwierdzić to dalsze badania. W mieszkaniu była też waga elektroniczna, która według mundurowych mogła służyć do porcjowania narkotyków, a także część rzeczy należących do wywiezionego do lasu mężczyzny.

 Przeczytaj:   Ludzie z grup przestępczych nie są fajni. A przy porwaniach są bezwzględni  

– Koronowscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 27-latkowi zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, rozboju oraz posiadania znacznych ilości narkotyków – wylicza Przemysław Słomski. – Przestępstw tych dokonał w warunkach recydywy, co wiąże się ze znacznie większą karą, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym  areszcie  . Drugi wciąż jest poszukiwany. Policjanci zapewniają, że odnalezienie go to tylko kwestia czasu.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*