Kaczyński pojechał na grób brata. ZDJĘCIA

Prezes PiS Jarosław Kaczyński udał się na Wawel, by odwiedzić grób Lecha i Marii Kaczyńskich. Należy podkreślić, że nie zrobił tego w czasie Święta Zmarłych, kiedy obowiązywał zakaz odwiedzin grobów na cmentarzach, ale dzień po wygaśnięciu zakazu. Zrobił to jednak mimo skierowanych do seniorów zaleceń, by pozostali w domach i unikali większych skupisk ludzi. Tym razem Jarosław Kaczyński miał założoną maseczkę. Wizyta miała charakter prywatny. Według nieoficjalnych informacji, prezesowi PiS towarzyszyli wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Tym razem prezes PiS pojawił się w maseczce na twarzy.

Według nieoficjalnych informacji prezesowi PiS towarzyszyli wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wizyta miała charakter prywatny.

Wtorkowa wizyta wiązała się ze świętem zmarłych.

Regularnie Jarosław Kaczyński stara się odwiedzać grób brata i bratowej każdego 18 dnia miesiąca, w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej.

W krypcie katedry na Wawelu, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, jest też tablica ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem z łacińską sentencją: „Corpora dormiunt, vigilant animae” (Ciała śpią, dusze czuwają)

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*