Ogromny spadek poparcia dla PiS. Najnowszy sondaż

To już czerwony alarm dla partii rządzącej! W kolejnym badaniu, tym razem United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”, notowania Prawa i Sprawiedliwości lecą na łeb na szyję. W tym sondażu partia Jarosława Kaczyńskiego w miesiąc straciła aż 10 pkt. proc.!

Co trzeci Polak (30,9 proc.) oddałoby swój głos na PiS, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. To oznacza gigantyczny spadek, bo aż o 10 pkt. proc.!

Wyborcy, którzy odpłynęli od Prawa o Sprawiedliwości zasilili głównie grupę niezdecydowanych – jest ich teraz 15,4 proc., podczas gdy we wrześniowym badaniu 9,4 proc.

Koalicja Obywatelska zmniejsza dystans do PiS. Popiera ją 25,3 proc. ankietowanych (wzrost o 2 pkt. proc.). Trzecią pozycję zajmuje ruch Polska 2050 Szymona Hołowni z 14,7-proc. poparciem ( wzrost o 5,6 pkt. proc.).

Do Sejmu dostałaby się także Lewica, na którą chce głosować 6 proc. obywateli. 

Pod progiem wyborczym znalazły się Konfederacja – 4,9 proc. (spadek o 1,8 pkt proc.) oraz PSL – 2,7 proc. (spadek o 2,3 pkt. proc.).

 Notowania PiS spadają także w innych badaniach  

To kolejny sondaż, w którym PiS notuje duże spadki. W sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski partia Jarosława Kaczyńskiego spadła poniżej 30 procent poparcia! Na PiS chciałoby głosować 29 proc. wyborców, czyli o 7,1 pkt proc. względem poprzedniego sondażu.

Z kolei w październikowym badaniu CBOS partia rządząca cieszy się 31 proc. poparciem badanych, co oznacza utratę aż 9 pkt. proc. poparcia w stosunku do poprzedniego miesiąca.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*