Ziobro chce ukarać “krewkiego” Nitrasa. Wszystko w rękach marszałka

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Sławomira Nitrasa. Śledczy zamierzają postawić zarzuty posłowi Platformy.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że prokuratorzy zamierzają postawić posłowi Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej posłów na Sejm RP, znieważenia posłanki i zmuszania dziennikarza do zaniechania interwencji prasowej.

– “Jak wynika z ustaleń śledztwa, poseł Sławomir Nitras zareagował gwałtownym wybuchem agresji na sprzeczną ze swoim zdaniem opinię wygłoszoną w czasie dyskusji przez posłankę Iwonę Arent. Kopnął ją w udo, a gdy zapowiedziała, że zgłosi incydent do Komisji Etyki Poselskiej, znieważył wulgarnym słowem. Do zdarzenia doszło w październiku 2018 roku w sejmowym autobusie, którym posłowie jechali na lotnisko w Warszawie” – podała prokuratura.

 Zaatakował Sebastiana Kaletę? 

Prokuratura dodała, że przedmiotem wniosku prokuratury jest również naruszenie nietykalności cielesnej posła Sebastiana Kalety, którego Sławomir Nitras popychał i siłą przytrzymywał, uniemożliwiając mu w lipcu 2020 roku wejście na teren oczyszczalni ścieków “Czajka” w Warszawie. Używając siły fizycznej, Sławomir Nitras miał uniemożliwić posłowi Kalecie przeprowadzenie kontroli poselskiej w “Czajce”.

Poseł Nitras, zdaniem śledczych, miał użyć przemocy fizycznej także wobec dziennikarza, który w lipcu 2020 roku w czasie wiecu wyborczego w Ciechanowie chciał zadać pytanie kandydatowi na prezydenta. – “Poseł siłą przepychał dziennikarza w inną stronę, odciągał go ręką i kierował pod jego adresem agresywne zaczepki słowne. W ten sposób skutecznie uniemożliwił dziennikarzowi wykonanie obowiązków służbowych” – pisze prokuratura.

Według śledczych, uchylenie immunitetu Nitrasowi umożliwi przedstawienie mu zarzutów “popełnienia występków, które mają charakter chuligański”.

Zbigniew Ziobro zwrócił się do Sejmu o uchylenie immunitetu posłowi Sławomirowi Nitrasowi

Zdaniem prokuratury, Sławomir Nitras miał kopnąć w udo posłankę Iwonę Arent

Sławomir Nitras nie pozwala Sebastianowi Kalecie wejść na teren Czajki

Szarpanina posłów na terenie oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie

Sławomir Nitras miał też wejść w sprzeczkę z dziennikarzem publicznych mediów

We wtorek w Sejmie doszło do awantury. Sławomir Nitras miał popchnąć posła PiS

Sławomir Nitras jest często karany finansowo w Sejmie przez marszałków PiS

FAKT.PL

Więcej postów