Prezydent Duda opowiedział o zarażeniu koronawirusem. „Chciałbym przeprosić”

– Jestem chory na koronawirusa, nie odczuwam żadnych symptomów, czuję się dobrze, najbliższe dni spędzę w samoizolacji, będę pracował zdalnie – oświadczył prezydent Andrzej Duda. Z samego rana w sobotę o jego zakażeniu poinformował rzecznik Błażej Spychalski. Teraz sam prezydent zabrał głos w tej sprawie i… przeprosił.

Prezydent opublikował nagranie wideo na Twitterze. Przeprosił wszystkich tych, którzy z powodu kontaktu z nim musieli poddać się kwarantannie.

– W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa, nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takiego nie miałem i nie mam – powiedział Andrzej Duda w nagraniu zamieszczonym na Twitterze. – Czuję się dobrze i najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji razem z żoną zresztą, będę oczywiście pracował zdalnie. Nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie – dodał prezydent.

Prezydent przeprosił tych wszystkich, którzy są narażeni na procedury kwarantanny w związku z tym, że spotykali się z nim w ostatnich dniach.

– Gdybym odczuwał jakiekolwiek symptomy koronawirusa, proszę mi wierzyć, wszystkie spotkania byłyby odwołane. Staraliśmy się zachować środki ostrożności – powiedział Andrzej Duda. – Chciałbym przeprosić wszystkich tych którzy są narażeni na procedury kwarantanny w związku z tym że spotykali się ze mną w ostatnich dniach – podkreślał.

Prezydent w opublikowanym nagraniu zaapelował też o rozsądek i zachowanie solidarności społecznej, szczególnie z seniorami, których poprosił, aby zostali w domach. 

Prezydent opublikował specjalne nagranie, w którym mówi, że czuje się dobrze.

– Jestem chory na koronawirusa, nie odczuwam żadnych symptomów, czuję się dobrze, najbliższe dni spędzę w samoizolacji, będę pracował zdalnie – oświadczył prezydent Andrzej Duda.

Jednocześnie przeprosił wszystkich, którzy przez niego znaleźli się w kwarantannie.

FAKT.PL

Więcej postów