Sondaż: Polacy źle oceniają przygotowania rządu do epidemii

Ponad 2/3 Polaków ma negatywne zdanie o rządowych przygotowaniach do drugiej fali epidemii koronawirusa – wynika z nowego sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Zdecydowana większość ankietowanych uważa również, że gabinet Mateusza Morawieckiego nie panuje nad sytuacją.

W badaniu zadano pytanie „Jak Pani, Pana zdaniem rząd przygotował kraj i służbę zdrowia na  drugą falę epidemii  ?”. Łącznie 67,9 proc. uczestników sondażu udzieliło krytycznej odpowiedzi – 39,4 proc. oceniło przygotowania „zdecydowanie źle”, a 28,5 proc. „raczej źle”.

Pozytywnie o  działaniach Morawieckiego   i jego ministrów wypowiedziało się 26,4 proc. badanych, przy czym jedynie 2 proc. oceniło je „zdecydowanie dobrze”, a 24,4 proc. „raczej dobrze”.

Najlepiej przygotowania rządu oceniają wyborcy Prawa i Sprawiedliwości (67 proc. pozytywnych odpowiedzi). Elektorat pozostałych partii jest dużo bardziej krytyczny – wśród wyborców Lewicy było 100 proc. negatywnych odpowiedzi, Koalicji Obywatelskiej – 98 proc., Konfederacji – 85 proc., a PSL-Kukiz’15 – 74 proc.

Jednocześnie w sondażu spytano, czy rząd panuje nad epidemią koronawirusa w Polsce. Jedynie 32,5 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco, z czego 4,7 proc., że „zdecydowanie panuje”, a 27,8, że „raczej panuje”. Przeciwnego zdania było 60 proc. badanych – 32,2 proc. odpowiedziało, że „zdecydowanie nie panuje”, a 27,8 proc., że raczej nie panuje”.

Sondaż przeprowadzono przez United Surveys dla RMF FM, „Dziennika Gazety Prawnej” i Dziennik.pl w dniach 16-17 października metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1000 aktywnych zawodowo Polaków.

 Czytaj także:   Minister zdrowia: w przyszłym tygodniu możemy mieć 15-20 tys. zakażeń dziennie  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Lekarze i pielęgniarki. Nie dajcie się robić w balona przez rządzących. Teraz chcą abyście pracowali na warunkach wojennych a jak się skończy epidemia to was będą rozliczać na warunkach pokojowych. Zdesperowani ludzie będą was skarżyć z powództwa cywilnego o odszkodowania. Zakupy wasze bo nie rządowe będą rozliczane co do grosza. Wasza praca w nadgodzinach i utracone zdrowie będzie zapomniane. Pilnujcie się przepisów bo rząd wam urządzi tsunami, które będzie was kosztować więcej niż epidemia. Nie wierzycie? zapytajcie starych wojskowych, policjantów i lekarzy jak to kiedyś po stanie wojennym bywało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*