Ile zarobiła fundacja o. Rydzyka? Nowe sprawozdanie

Fundacja Lux Veritatis, której założycielem i prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk, w 2019 r. wypracowała 1,3 mln zł zysku przy 45,5 mln zł przychodów.

Założona w 1998 r. przez redemptorystów o. Jana Króla i o. Tadeusza Rydzyka fundacja Lux Veritats to nadawca Telewizji Trwam, jest założycielem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz producentem filmów i programów telewizyjnych. Zapoczątkowała też odwierty geotermalne w Toruniu, z czasem powołała do nich specjalną spółkę Geotermia Toruń. 

Press.pl przeanalizował najnowsze sprawozdanie finansowe fundacji. Wynika z niego, że jej przychody spadły o 5,2 proc. w stosunku do 2018 r. Wpływy z darowizn zmniejszyły się natomiast o 10,2 proc. i wyniosły 30,7 mln zł.

Większe przychody fundacja osiągnęła za to z działalności gospodarczej w kraju. Wyniosły 14,4 mln zł, co oznacza wzrost o 7,4 proc. Ze sprzedaży wyrobów i usług (m.in. produkcja i emisja audycji telewizyjnych, produkcja i emisja reklamy telewizyjnej) fundacja uzyskała 13,5 mln zł (wzrost o 2,2 proc.). Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów (m.in. książki, płyty DVD i CD) wzrosły z 242 tys. zł do 949 tys. zł. Działalność gospodarcza za granicą przyniosła 381 tys. zł (wzrost o 3,8 proc.).

Koszty działalności fundacji były niższe o 3,4 proc. i wyniosły 43,7 mln zł. Jej zysk netto zmniejszył się z 3,3 mln zł do 1,3 mln zł.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*