SKANDAL! Joe Biden atakuje Polskę!

Joe Biden atakuje Polskę

Kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden wypowiedział się w czwartek krytycznie o sytuacji na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech. Następnie wskazał na problem „wzrostu totalitarnych reżimów na świecie”. – Partia Demokratyczna przeszła długą drogę od czasu, gdy ton temu ugrupowaniu nadawał zmarły 66 lat temu senator z Nevady Patrick Anthony „Pat” McCarran. Przez blisko 2 dekady XX wieku był on liderem antykomunistycznego skrzydła Partii Demokratycznej, który potrafił łączyć lewicową wrażliwość z jawnym antykomunizmem. To dzięki niemu powstał tzw. „McCarran Act” – ustawa uchwalona przez amerykański Kongres we wrześniu 1950 roku, wprowadzająca zakaz rejestracji organizacji komunistycznych. Niewątpliwie to prawo, uchylone w 1965 roku przez Sąd Najwyższy USA, byłoby dzisiaj jakąś formą tamy dla ruchu Black Lives Matter – mówi NGO prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, doradca do spraw międzynarodowych frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, dr Bogusław Rogalski.

– W sierpniu 2012 roku były lider Partii Demokratycznej w senacie USA Harry Reid proponował nawet odebranie lotnisku w Las Vegas imienia tego zasłużonego polityka. Przypomnijmy, że Patrick McCarran urodził się w Nevadzie w rodzinie irlandzkiej. Dwie córki senatora McCarrana: Margaret i Mary związały swoje życie z Kościołem katolickim wstępując do zakonów żeńskich. Sam senator wyrósł w rodzinie, która ciężko walczyła o byt. Po rezygnacji ze studiów na Uniwersytecie w Nevadzie w celu zapewnienia swojej rodzinie możliwości egzystencji przez cierpliwą pracę i determinację i stałość poglądów zasłużył on na miano czołowego przeciwnika amerykańskich środowisk komunistycznych. Gdyby żył w czasach nam współczesnych Partia Demokratyczna z prezydentem Obamą nie weszłaby na drogę ustępstw względem Rosji, a nihilizm moralny i dopuszczanie przez niektóre stany do legalizacji „małżeństw homoseksualnych” … byłyby tylko stekiem pobożnych życzeń. Joe Biden zatem znalazł się całkiem blisko fałszywych tez Obamy o tym, że istniały „polskie obozy śmierci” i skrajnie daleko od poglądów McCarrana, który rozumiał czym był totalitaryzm – konkluduje dr Rogalski.

– NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (…). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie — powiedział Biden podczas zorganizowanego przez telewizję ABC News spotkania z wyborcami w Filadelfii.

Przytoczony fragment był częścią szerszej wypowiedzi dotyczącej polityki zagranicznej prezydenta USA Donalda Trumpa, który jest rywalem Bidena w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA.

PIOTR GALICKI, PRAWY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!