Rząd buduje szpital polowy na Stadionie Narodowym?

Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski, Stadion Narodowy w Warszawie ma się zmienić w szpital polowy dla osób z Covid-19. Serwis dowiedział się, że prace ruszyły w sobotę 17 października, a nadzoruje je Michał Dworczyk – szef kancelarii premiera.

Wirtualna Polska dowiedziała się, że rząd buduje szpital polowy na Stadionie Narodowym. Będzie on przeznaczony dla pacjentów, którzy zachorowali w wyniku zakażenia koronawirusem. Na stadionie ma stanąć około 500 łóżek – podaje WP. Budowę szpitala nadzoruje szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, a w pracach pomaga wojsko.

 Przeczytaj także: 

– Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym – powiedziała Wirtualnej Polsce osoba z otoczenia kancelarii premiera.

 Szpitale staną także w innych województwach  

Szpitala polowe mają stanąć także w innych województwach m.in. Małopolsce. W najbliższych dniach ma zapaść decyzja w tym zakresie. WP przypomina, że minister zdrowia Adam Niedzielski przed kilkoma dniami mówił o tym, iż „trwają prace nad takimi projektami”.

Do podobnych ustaleń ws. PGE Narodowy dotarło TVN24 oraz „Fakty” TVN. Z informacji na stronie serwisu wynika, że szpital polowy miałyby pomieścić na początku od 500 do 1000 osób, a docelowo 2000. Łóżka dla chorych stanęłyby na płycie stadiony; planowana jest również budowa chłodni. – Niewykluczone, że już w tym tygodniu szpital będzie gotowy na przyjęcie pacjentów – powiedział dziennikarzom informator zaangażowany w budowę polowej placówki.

 Kierowca zmarł, bo nie było dla niego miejsca? 

Od kilku tygodni w Polsce lawinowo przybywa osób zakażonych koronawirusem. Sytuacja na Mazowszu nie napawa optymizmem. W województwie do leczenia pacjentów chorych na COVID-19 przeznaczono 1 493 łóżka i 110 respiratorów. Według stanu na niedzielę łóżka zajmuje 900 chorych na COVID-19, a 76 osób wymaga opieki respiratorowej. Wolne są zatem 593 łóżka i 34 respiratory. Z powodu braku miejsc w szpitalach w Warszawie i Siedlcach miał umrzeć kierowca karetki, który zachorował na Covid-19 – o czym informował serwis egarwolin.pl.

(Wirtualna Polska, TVN24, egarwolin.pl, PAP)

16 października obchodzimy 42. rocznicę wybrania Karola Wojtyły na papieża. Na tronie świętego Piotra, jako Jan Paweł II zasiadał 27 lat, aż do swej śmierci, która poruszyła cały świat, a najbardziej jego rodaków. Z okazji wyboru Polaka na papieża przypominamy niezwykłe zjawiska, które miały miejsce podczas jego pogrzebu.

Epidemia koronawirusa w Polsce najwyraźniej wymknęła się spod kontroli. Świadczy o tym chociażby piątkowe zamieszanie w szpitalu MSWiA w Poznaniu. Rano lekarze dowiedzieli się, że ich placówka najprawdopodobniej zostanie przekształcona w jednoimienny szpital walczący z COVID-19. Lekarze nie kryli oburzenia zwłaszcza, że musieliby znaleźć miejsce dla 180 ciężko chorych pacjentów. „To wyjątkowa ignorancja i bezczelność” – wyznał jeden z lekarzy w nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych. Jak na to zareagował wojewoda?

Od lat mówiło się o niej uciekająca panna młoda. Była pięć razy zaręczona, dwa razy rozmyśliła się prawie tuż przed ołtarzem. W końcu jednak zatwardziała miłośniczka stanu wolnego wyszła za mąż. W piątek Martyna Wojciechowska (46 l.) poślubiła swego ukochanego Przemysława Kossakowskiego (48 l.). Ach, co to był za ślub!

W czwartek wieczorem Roman Giertych trafił do szpitala. Adwokat niespodziewanie zasłabł podczas przeszukania jego willi w podwarszawskim Józefowie. Wcześniej Giertych został zatrzymany przez CBA na polecenie prokuratury w Poznaniu. Był jedną z 12 osób, które miały być maglowane przez śledczych w sprawie, związanej z wielkimi nazwiskami i wielkim biznesem. CBA informowało, że chodzi wyprowadzanie środków ze spółki giełdowej, przywłaszczanie i pranie brudnych pieniędzy. Jak powiedział nam rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn prokuratura czeka na orzeczenie lekarskie i dopiero wtedy zdecyduje, czy Giertych zostanie przewieziony do prokuratury w Poznaniu.

Operator kamery TVP Gdańsk został zaatakowany przed domem w Gdyni zatrzymanego w czwartek przez CBA Ryszarda Krauze. Według TVP Info, operatora zaatakował syn biznesmena. – Operator po uderzeniu upadł i został kopnięty, ma rozbitą głowę – opowiada Małgorzata Rakowiec z TVP Gdańsk. Na miejsce wezwano policję.

Powołana przez prokuraturę biegła behawiorystka, która zbadała dwa pitbulle z Przemyśla na Podkarpaciu, stwierdziła, że są one śmiertelnie niebezpieczne. Jeden z nich zagryzł 12-letniego Kamilka. W związku z opinią behawiorystki podjęto decyzję o uśpieniu zwierząt. Nie zgadza się z nią właścicielka czworonogów, która opublikowała na Facebooku poruszający post. Prosi w nim, by oszczędzić przynajmniej suczkę, która razem z jej synem Szymkiem miała ratować dziecko. – Suka ze zdjęć powinna zostać ,,bohaterką” – napisała.

Tragedia wydarzyła się na parkingu w Nowym Targu (woj. małopolskie). W jednym z zaparkowanych aut mężczyzna bił i dusił swoją żonę. Oszalały ze złości małżonek próbował zabić ukochaną na oczach świadków. Prawdopodobnie dopiąłby swego, ale w pewnym momencie… zasłabł. Zmaltretowana kobieta wykorzystała okazję i uciekła z samochodu. Jej mąż zaś padł martwy.

Rosnąca lawinowo liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wymusiła na rządzących wprowadzenie nowych obostrzeń. Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 17 października czerwona strefa zostanie rozszerzona do 152 nowych powiatów. Znajdzie się w niej wiele miast, m.in. Warszawa, Białystok, Olsztyn, Kielce, Lublin, Gdynia, Gdańsk, czy Suwałki. Sprawdź, w której jesteś strefie.

Późnym wieczorem mieszkańców jednej z klatek wieżowca przy ul. Paganiniego w Lublinie postawiły na równe nogi przeraźliwe krzyki i gwałtowne dobijanie się do drzwi. Kiedy ludzie otworzyli je, ich oczom ukazała się zapłakana, zakrwawiona i roznegliżowana dziewczynka…

Tragedia w Kobiernicach na Śląsku. W wyniku eksplozji gazu, zawaliła się część budynku mieszkalnego. Spod gruzów wydobyto pięć lekko rannych osób, w tym dwoje małych dzieci. Zginęła 70-latka, której po wyciągnięciu spod rumowiska i podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*