Polityk PiS w poważnym stanie. Apeluje: Opamiętajcie się!

Od pięciu dni były minister transportu przebywa w katowickim szpitalu po tym, jak zakaził się koronawirusem. Jego stan jest poważny, dlatego zaapelował do kpiących z epidemii.

W niedzielę byly minister transportu Jerzy Polaczek poinformował na Facebooku, że jego stan jest poważny. Ma zmiany w płucach, leży cały czas pod tlenem. W jednym z wcześniejszych wpisów przyznał, że nie ma tzw. chorób współistniejących.

„Dzisiaj postanowiłem wyłączyć się z sieci FB. Tydzień absolutnej ciszy. To konieczne – wyniki tomografii płuc są złe. Tyle mogę napisać. Muszę chronić swoje zdrowie i życie! Cały czas jestem pod tlenem i przyjmuję silne antybiotyki. Nie poddaję się!” – napisał poseł.

 „Jestem tu najmniej ważny! Ten wpis traktuję jako przestrogę i chęć wpłynięcia na postawy ludzi. Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa – OPAMIĘTAJCIE SIĘ!” – zaapelował parlamentarzysta.

W imieniu 40 ciężko chorych na Covid-19 pacjentów, leczonych w szpitalu MSWiA w Katowicach, poseł podziękował także lekarzom, pielęgniarkom i pozostałemu personelowi.

„Wyrażam swój szacunek i podziw dla pracy pielęgniarek i lekarzy – z każdego wielogodzinnego dyżuru schodzą wyciśnięci jak cytryna do końca. Jesteśmy im winni najwyższe uznanie! To nasi bohaterowie!” – ocenił. Według Polaczka, wszyscy leczeni na oddziale covidowym pacjenci katowickiego szpitala są pod tlenem, a wielu także pod respiratorami.

 Polaczek: To czas próby 

„Nasz kraj staje przed czasem najwyższej próby. To, w jakim zakresie epidemia nas dotknie, zależy od milionów codziennych ludzkich zachowań; od tego, czy będziemy odpowiedzialni; od tego, czy będziemy respektować zarządzenia władz państwowych, w szczególności premiera i ministra zdrowia! To pozwoli postawić społeczną tamę atakującemu wirusowi! Apeluję i proszę Was o odpowiedzialność! To racja Polski!” – zaapelował Polaczek.

W rozmowie SMS-owej polityk potwierdził PAP, że jego stan jest poważny, ale nie chciał rozmawiać o szczegółach.

O zakażeniu koronawirusem były minister transportu poinformował w ubiegły wtorek. Dzień później karetka pogotowia zabrała go do katowickiego szpitala MSWIA, z silnymi objawami choroby – gorączką, ostrym kaszlem i osłabieniem organizmu.

Źródło: PAP/BEC

Jerzy Polaczek apeluje do Polaków negujących pandemię, aby opamiętali się.

Jery Polaczek do katowickiego szpitala został zabrany w środę.

Jerzy Polaczek podkreśla, że nie ma tzw. „chorób współistniejących”.

Jerzy Polaczek przyznaje, że z powodu koronawirusa ma zmiany w płucach.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*