Morawiecki i Gliński byli na kwarantannie. Wiemy, jak się czują

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Piotr Gliński zakończyli odbywanie kwarantanny i wracają do pracy. Testy na koronawirusa wypadły u nich negatywnie. Obaj członkowie rządu mieli wcześniej kontakt z osobami zakażonymi.

Premier Mateusz Morawiecki zakończył odbywanie kwarantanny – poinformował w niedzielę rzecznik rządu Piotr Müller. Podał też, że w południe rozpocznie się najbliższe posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

– Premier Mateusz Morawiecki zakończył odbywanie kwarantanny. Do tej pory prowadził zdalnie posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Rady Ministrów oraz innych gremiów. Kolejne posiedzenie RZZK dzisiaj o 12:00 – poinformował Müller na Twitterze.

 Morawiecki: Nareszcie zobaczę rodzinę 

Komunikat o powrocie do pracy wydał też Mateusz Morawiecki. „Kochani, moja kwarantanna już się zakończyła, ze zdrowiem na szczęście wszystko w porządku, rodzina szczęśliwa, bo nareszcie się zobaczymy” – napisał Morawiecki na Facebooku. Jak dodał, wraca do pracy w normalnym trybie.

Premier był na kwarantannie w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem. Wynik testu, wykonanego u szefa rządu we wtorek, był ujemny.

 Piotr Gliński też wraca do pracy 

Kwarantannę zakończył też wicepremier Piotr Gliński. „Po ujemnym wyniku testu na COVID-19 wicepremier Piotr Gliński zakończył kwarantannę” – podało w niedzielę na Twitterze ministerstwo kultury.

O objęciu kwarantanną Glińskiego resort poinformował w ubiegłą środę w związku ze stwierdzeniem obecności koronawirusa u bp. Artura Mizińskiego, sekretarza Generalnego Komisji Episkopatu Polski.

Jak podano wtedy na stronie MKiDN, „w piątek wicepremier Gliński uczestniczył w uroczystym otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. ‚Kościół Św. Jana Pawła II – Niepodległość Ducha’, w której brał udział również biskup Miziński”. Resort podkreślił, że wicepremier podczas wspomnianej sesji „przestrzegał zasad dotyczących zakrywania twarzy (z wyłączeniem oficjalnego wystąpienia) oraz zachowania dystansu społecznego”.

Źródło: PAP/BEC

Mateusz Morawiecki cieszy się, że wreszcie spotka się z rodziną

Wicepremier Piotr Gliński również zakończy.l kwarantannę

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*