Donald Trump nie jest już aktywnym nosicielem koronawirusa

Prezydent USA Donald Trump nie jest już aktywnym nosicielem koronawirusa, przekazał w sobotę jego lekarz Sean Conley w oświadczeniu opublikowanym przez służbę prasową Białego Domu – poinformował Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa  Reuters  , w sobotę lekarz Donalda Trumpa Sean Conley ogłosił, że prezydent Stanów Zjednoczonych nie jest już aktywnym nosicielem koronawirusa.

„Dzisiejszego wieczoru z radością informuję, że oprócz spełnienia przez prezydenta kryteriów CDC dotyczących bezpiecznego przerwania izolacji, dzisiejsza poranna próbka COVID PCR wykazuje, zgodnie z obecnie uznanymi standardami, że nie jest on już uważany za ryzyko transmisji dla innych” – przekazał lekarz.

„Teraz, w 10 dniu od wystąpienia objawów, jest już bez gorączki przez ponad 24 godziny i wszystkie objawy się ustabilizowały, zestaw uzyskanych zaawansowanych testów diagnostycznych ujawnia, że nie ma już dowodów na aktywną replikację wirusa” – dodał Conley.

Lekarz powiedział, że będzie nadal monitorował stan zdrowia prezydenta USA, gdy wróci do aktywnego harmonogramu.

Jak  informowaliśmy  , w nocy z czwartku (1 października) na piątek (2 października) prezydent USA Donald Trump potwierdził, że uzyskał pozytywny test na koronawirusa, podobnie jak jego żona, Melania. „Dziś w nocy, Pierwsza Dama USA i ja uzyskaliśmy pozytywne testy na COVID-19. Rozpoczniemy naszą kwarantannę i proces dochodzenia do zdrowia niezwłocznie. Przejdziemy przez to wszystko razem!” – napisał amerykański prezydent na Twitterze.

W piątek po południu lekarz prezydenta, dr Sean P. Conley poinformował, że Trump jest „zmęczony, ale w dobrym nastroju” i że jest badany przez zespół specjalistów. Podał również, że prewencyjnie prezydentowi podano zestaw przeciwciał poliklonalnych, bierze też cynk, witaminę D, famotydynę, melatoninę oraz aspirynę. Poinformował też, że Melania Trump ma łagodny kaszel i ból głowy. Poza tym nie napisano nic o objawach u amerykańskiego prezydenta.

Po  trwającej 72 godziny hospitalizacji   Trump opuścił szpital wojskowy Walter Reed w Waszyngtonie i udał się helikopterem do Białego Domu. Wysiadając z helikoptera pomachał dziennikarzom i powiedział im, że czuje się „naprawdę dobrze”.

Później pojawił się na jednym z balkonów, gdzie zdjął maskę, wykonał gest dwóch uniesionych w górę kciuków i salutował odlatującemu helikopterowi.

Chory na Covid-19 prezydent Donald Trump wrócił do Białego Domu ze szpitala, w symbolicznym geście zdjął maskę a później powiedział Amerykanom by nie bali się koronawirusa.  pic.twitter.com/3hYYKOPTRz   — Marek Wałkuski (@Marekwalkuski)  October 6, 2020  

Jeszcze przed wypisaniem ze szpitala Trump przekonywał na Twitterze, że czuje się dobrze. „Nie bójcie się Covid. Nie pozwólcie, by zdominował wasze życie” – pisał amerykański prezydent przekonując, że pod jego rządami opracowano świetne leki i wiedzę. „Czuję się lepiej niż 20 lat temu” – zapewniał.

Kresy.pl/Reuters

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*