Ukraina: zatrzymano człowieka, który dronem-samoróbką próbował przemycać do Polski papierosy

Ukraińscy pogranicznicy zatrzymali na północno-zachodnim Wołyniu mężczyznę, który przy pomocy drona domowej produkcji próbował przerzucić do Polski wyroby tytoniowe.

Jak podała w środę ukraińska straż graniczna (Państwowa Służba Przygraniczna Ukrainy), jej funkcjonariusze z oddziału „Switiaź” zatrzymali tuż przy granicy z Polską miejscowego mieszkańca zamierzającego nielegalnie przerzucić do Polski wyroby tytoniowe.

Do zatrzymania, w którym uczestniczyli także funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy oraz ukraińskiej policji, doszło w nocy z wtorku na środę w okolicach wsi Pulmo położonej w rejonie szackim obwodu wołyńskiego. Działania podjęto po otrzymaniu operacyjnej informacji o szykowanej możliwej próbie przemytu.

Dla kontrabandy wyrobów tytoniowych do Polski mężczyzna chciał użyć bezzałogowego statku latającego domowej roboty. W jego samochodzie znaleziono wyroby tytoniowe, które były już przygotowane do załadowania do drona. W sumie wykryto cztery pudełka z papierosami bez znaków akcyzy.

Funkcjonariusze policji zabezpieczyli pojazd przemytnika oraz wyroby tytoniowe, które miały trafić do Polski. Jak zapowiedziano, po ustaleniu wszystkich okoliczności popełnienia przestępstwa mężczyzna ten odpowie za swoje bezprawne działania.

Jak  informowaliśmy w czerwcu br.  , ukraińscy pogranicznicy z okolic Włodzimierza Wołyńskiego znaleźli podczas przeszukania 10 dronów, które według podejrzeń ukraińskich służb mogły być wykorzystywane do nielegalnego transportu podrobionych wyrobów tytoniowych przez polsko-ukraińską granicę.

CZYTAJ TAKŻE:  W Lubelskiem rozbito gang, który samolotem Antonow i pontonami przemycał do Polski papierosy  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*