Niemcy. Zderzenie busa z ciężarówką na autostradzie. Nie żyje pięciu Polaków

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na autostradzie A1 w zachodniej części Niemiec. Bus, w którym jechali Polacy, zderzył się z samochodem ciężarowym.

Jak podają niemieckie media do wypadku doszło po północy niedaleko miejscowości Wildeshausen w kraju związkowym Dolna Saksonia w północno-zachodnich Niemczech. Bus na polskich numerach rejestracyjnych jechał od Bremy w kierunku Osnabrück. W pewnym momencie pojazd ten uderzył w tył jadącej powoli ciężarówki, która kierowała się na pobliski plac budowy.

Tragiczny wypadek w Niemczech. Bus na polskich numerach wjechał w naczepę ciężarówki

Według ustaleń policji na drodze nie ma śladów hamowania. Bus z pełną prędkością uderzył i wjechał pod naczepę auta ciężarowego. Wszyscy Polacy jadący busem – czterech mężczyzn i kobieta, zginęli na miejscu. Ofiary miały od 27 do 50 lat. Kierowca ciężarówki nie odniósł natomiast żadnych obrażeń.

Początkowo policja nie była w stanie podać szczegółów dotyczących tożsamości ofiar. Blokada autostrady A1, na której doszło do wypadku trwała kilka godzin. Ruch został przywrócony na tym odcinku dopiero po 6:45. Szkody materialne oszacowane zostały na około 50 000 euro.

gazeta.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*