Nasilenie pandemii koronawirusa w Moskwie

Stolica Rosji pozostaje epicentrum pandemii SARS CoV-2 w tym państwie. Właśnie odnotowano rekordowy poziom wykrytych w ciągu doby nowych zakażeń.

„Dziś zarejestrowano u nas dwa negatywne antyrekordy” – powiedziała we wtorek zastępca mera Moskwy Anastasija Rakowa – „Wykryto cztery tysiące nowych zarażonych koronawirusem. I co jeszcze smutniejsze, w ciągu ostatniej doby hospitalizowaliśmy ponad jeden tysiąc ludzi z COVID” – zacytowała agencja informacyjna Interfax.

Rakowa powiedziała, że osoby leczone w szpitalach znajdują się w średnim lub ciężkim stanie. Oceniła, że w Moskwie panuje już sytuacja epidemiologiczna równie groźna jak w szczycie wiosennej fali pandemii. „Wzywam ludzi z grupy ryzyka do pozostania w domach. A wszystkich mieszkańców – przestrzegać prostych zasad: nosić maskę, unikać skupisk ludzi, w miarę możliwości ograniczyć kontakty” – zaapelowała Rakowa.

W Moskwie wykazano dziś 4082 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Więcej przypadków wykryto tylko 15 maja kiedy było ich 4748.

W całej Rosji odnotowano w ciągu ostatniej doby 11 615 nowych przypadków zarażenia, które wykryto w 83 regionach kraju. Zmarło 188 osób. W ciągu doby wyzdrowiało 6 252 osób.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*