Przemysław Czarnek ma koronawirusa. Zaprzysiężenie nowych ministrów odwołane

U kandydata na ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wykryto koronawirusa. W związku z tym premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o przełożenie terminu zaplanowanego na dzisiaj zaprzysiężenia nowego składu rządu.

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim miała odbyć się ceremonia zaprzysiężenia nowych ministrów zrekonstruowanego rządu Mateusza Morawieckiego. Ceremonia została odwołana, ponieważ jeden z kandydatów do ministerialnej teki Przemysław Czarnek zaraził się koronawirusem.

Polityk PiS poinformował o zarażeniu w poniedziałek na Twitterze. „Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń” – napisał Czarnek dodając, że czuje się dobrze.

Chciałbym Państwa poinformować, że przed chwilą potwierdzono u mnie koronawirusa.Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrow i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze.Nie lekceważcie objawów. — Przemysław Czarnek (@CzarnekP)  October 5, 2020  

W związku z chorobą Czarnka premier Morawiecki zwrócił się do Andrzeja Dudy o przełożenie terminu zaprzysiężenia ministrów. Jak dowiedział się nieoficjalnie Polsat News, ceremonia zostanie przełożona.

Nie jest jasne, kto z powodu zarażenia Przemysława Czarnka powinien udać się na kwarantannę i czy w tym gronie są inni politycy obozu rządzącego. W związku z jego chorobą prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne.

W związku z chorobą  @CzarnekP   prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier  @MorawieckiM   zwrócił się do Prezydenta  @AndrzejDuda   o zmianę terminu zaprzysiężenia — Piotr Müller (@PiotrMuller)  October 5, 2020  

Przemysław Czarnek nie jest jedynym posłem, który poinformował dzisiaj o zarażeniu koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymał także wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski.

Otrzymałem pozytywny test na obecność koronawirusa. Czuję się dobrze. Przebywam w kwarantannie. Uważajcie na siebie i nie lekceważcie zagrożenia. Pracownikom służby zdrowia i inspekcji sanitarnej bardzo dziękuję za ich pracę, często na granicy ludzkiej wytrzymałości. — Piotr Zgorzelski (@PZgorzelskiP)  October 5, 2020  

CZYTAJ TAKŻE:  Minister zdrowia: Lockdown w skali całego kraju nie jest rozważany. Reagujemy w sposób proporcjonalny  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*