Kinga Duda weźmie się za sądy!

O tym sekrecie dotychczas szeptało się jedynie na korytarzach Kancelarii Prezydenta. Fakt poznał jednak pilnie strzeżoną tajemnicę głowy państwa i jego otoczenia! Kinga Duda (25 l.), która od kilku tygodni doradza tacie, weźmie się za reformowanie wymiaru sprawiedliwości!

Prezydencka córka skończyła niedawno studia prawnicze w Polsce i USA. – Dlatego zajmie się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju. Jest znawczynią prawa amerykańskiego – mówi nam jeden z bliskich współpracowników Andrzeja Dudy (48 l.).

Sędziowie pokoju działają m.in. w Stanach Zjednoczonych. Pracują w sądach najniższej instancji i orzekają w sprawach dotyczących drobnych przestępstw.

Marcin Kędryna (48 l.) z kancelarii uciął nasze pytania krótkim komunikatem. – To jest tajemnica między doradcą a prezydentem – powiedział.

My jednak wiemy, że córka prezydenta przygotowała już projekt, który spodobał się m.in. legendzie opozycji i doradczyni prezydenta Zofii Romaszewskiej (80 l.).

 Romaszewska: Propozycje Kingi zrobiły na mnie wrażenie 

– Przygotowała doskonałe opracowanie na temat sędziów pokoju. Była nadzwyczajna, niezwykle kompetentna, zaangażowana, sympatyczna i bardzo normalna – powiedziała Zofia Romaszewska (80 l.), doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy (48 l.).

 Kinga Duda doradza tacie 

Niedawno prezydent Andrzej Duda, powołał córkę Kingę na zaszczytne stanowisko swojego doradcy społecznego. – Doradca społeczny to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji – uściślił prezydent. Informację o prestiżowej funkcji Kingi Dudy Kancelaria Prezydenta podała w połowie września, ale córka prezydenta pełni ją już od sierpnia. Czyli została doradcą tuż po tym, jak na wyborczym wieczorze taty zabrała głos i wygłosiła płomienne przemówienie o równości.

W porównaniu z innymi prezydenckimi doradcami społecznymi Kinga Duda nie ma jeszcze wielkiego dorobku zawodowego. Do tej pory prezydentowi doradzali m.in. doktorzy i profesorowie. Córka Andrzeja Dudy skończyła dobre studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdaniem prezydenckiego ministra Andrzeja Dery (59 l.) doradzać będzie właśnie w kwestiach prawa i stosunków polsko-amerykańskich. Prawo amerykańskie córka prezydenta studiowała podyplomowo w Waszyngtonie.

Jak informował Fakt, Kinga Duda międzynarodowe szlify zdobywała także m.in. w pracy w kancelarii prawnej w Londynie. Teraz jej życiorys wzbogaci się o państwową posadę.

Kinga Duda (25 l.), która od kilku tygodni doradza tacie, weźmie się za reformowanie wymiaru sprawiedliwości!

Prezydencka córka skończyła niedawno studia prawnicze w Polsce i USA. – Dlatego zajmie się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju. Jest znawczynią prawa amerykańskiego – mówi nam jeden z bliskich współpracowników Andrzeja Dudy (48 l.)

Sędziowie pokoju działają m.in. w Stanach Zjednoczonych. Pracują w sądach najniższej instancji i orzekają w sprawach dotyczących drobnych przestępstw

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*