Fakt wyjaśnia, czym jest JOP! PiS przygotował ją na koniec roku!

Przez kilka tygodni Prawo i Sprawiedliwość zajmowało się sobą, walką o stołki w rządzie i kłótniami z koalicjantami. Kiedy wreszcie udało się stworzyć nowy rząd, partia postanowiła przejść do ofensywy. Zapowiada nowy program i projekty ustaw, które mają nas zaskoczyć

Nowy program PiS znany jest pod nazwą JOP. To…

…Jesienna Ofensywa Programowa. W pakiecie ustaw mają się znaleźć m.in. zmiany w sądownictwie i prawie wyborczym.

PiS zastanawia się nad zniesieniem ciszy wyborczej, odebraniem spisu wyborców samorządom czy zwiększeniem limitu wydatków na kampanie – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Jak mówi Faktowi Tadeusz Cymański (65 l.) z Solidarnej Polski, wśród nowych ustaw pojawi się projekt repolonizacji mediów.

– Jesteśmy w trakcie rozmów o nowej umowie koalicyjnej. Jej konsekwencją będzie m.in. rekonstrukcja rządu, ale jednocześnie też nowa ofensywa programowa – mówił w TVP poseł Krzysztof Sobolewski (42 l.).

Wiadomo, że w pakiecie ustaw mają się znaleźć m.in. zmiany w sądownictwie i prawie wyborczym. To nie koniec. PiS zastanawia się nad prawdziwą rewolucją w wyborach, czyli zniesieniem ciszy wyborczej! W dodatku spisy wyborców mają być odebrane samorządom, więcej pieniędzy można też będzie wydawać na kampanie – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Zmiany mają także dotyczyć rynku mediów w Polsce, co zresztą PiS zapowiada od wielu miesięcy.

Kiedy w końcu szczegóły tego ważnego programu poznają Polacy? – Plany rządu będą w najbliższym czasie sukcesywnie przedstawiane – mówi enigmatycznie poseł Radosław Fogiel (38 l.). Prawdopodobnie stanie się to jeszcze przed kongresem partii, zapowiadanym na 7 listopada.

 Oni nic nie wiedzą 

 Zadzwoniliśmy do kilkunastu polityków PiS i żadnemu z nich skrót „JOP” z niczym się nie kojarzył. – Ani JOP ani „jesienna ofensywa programowa” nic mi nie mówi – powiedział Faktowi poseł Waldemar Andzel (49 l.).

Z kolei Anicie Czerwińskiej, Joannie Lichockiej (50 l.), ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi (61 l.) czy Markowi Astowi (62 l.) skrót nic nie mówił, ale wiedzieli, że partia szykuje jesienią ofensywę.

– Skrót JOP kojarzy mi się z elektroniką. Ale oczywiście wiem, że nowy program będzie dotyczył oczekiwanych przez Polaków działań w obszarze gospodarki i spraw społecznych – powiedział nam Adamczyk.

 Komentarz Faktu: Co jest teraz najważniejsze 

Jesienna ofensywa programowa, czyli JOP, nabiera kształtów. Pod tym zwrotem i skrótem kryją się zamiary Prawa i Sprawiedliwości na najbliższe trzy lata.

Według PiS, a zwłaszcza jego prezesa Jarosława Kaczyńskiego, Polsce potrzebne są między innymi odebranie szpitali samorządom, zmniejszenie, czy też urealnienie zatrudnienia w administracji, kontynuacja reformy sądownictwa, zmiany w prawie wyborczym oraz decentralizacja (czyli repolonizacja mediów).

Czy aby ten program jest najważniejszy dla Polaków? Znani publicyści pisali na łamach Faktu w ramach cyklu „Polska 2020-2023. Najważniejsze wyzwania” czym powinien zająć się rząd po rekonstrukcji. Choćby szkolnictwem czy reformą służby zdrowia. Może politycy wezmą to jednak po rozwagę?

Tadeusz Cymański.

Joanna Lichocka.

Anita Czerwińska.

Arkadiusz Mularczyk.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*