Rzecznik prezydenta podał termin zmian w rządzie

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godz. 15. dokona na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zmian w składzie Rady Ministrów – poinformował w piątek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 15.00 dokona na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego zmian w składzie Rady Ministrów” – napisał Spychalski w piątek na Twitterze.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów; w wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. W rządzie pojawią się też nowe nazwiska, w tym wicepremier Jarosław Kaczyński i ministrowie edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

W skład rządu wejdzie czterech wicepremierów: oprócz Jarosława Kaczyńskiego, Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Gowin, który będzie ministrem rozwoju, pracy i technologii.

– Ta zmiana ma charakter w mniejszym stopniu personalny, a w większym stopniu strukturalny – przekonywał w środę Mateusz Morawiecki.

Szef KPRM natomiast poinformował, że jest nowy schemat działów administracji rządowej podlegających poszczególnym ministrom. Powstają dwa nowe urzędy centralne: Rządowe Centrum Sportu i Główny Urząd Morski, które będą podlegać odpowiednio ministrowi kultury i ministrowi infrastruktury.

Zobacz też:

Dokona zmian w najbliższy poniedziałek

Będziemy mieli nowych 4 wicepremierów

O terminie zmian poinformował na Twitterze

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*