Kaczyński wskazał nowego szefa swojego gabinetu!

Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS, ma zostać szefem gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego – podaje WP, powołując się na nieoficjalne informacje od polityków PiS.

26-letni Michał Moskal to przewodniczący Forum Młodych PiS w Warszawie, kilka miesięcy temu zastąpił słynną panią Basię, czyli Barbarę Skrzypek i został dyrektorem Biura Prezydialnego PiS. Tę funkcję uznaje za „olbrzymi zaszczyt i zobowiązanie”. Był współautorem projektu ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt.

Czym zjednał sobie Jarosława Kaczyńskiego? – Dla prezesa ogromne znaczenie miał fakt, że pracowałem w administracji publicznej, do tego mam wykształcenie prawnicze. To pomaga koordynować codzienną pracę, komunikację i wdrażanie w życie proponowanych przez nas rozwiązań – zdradził w TV Republika.

Moskal pochodzi z Janowa Lubelskiego. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizuje się w prawnych aspektach cyberbezpieczeństwa. Ukończył m.in. “International Law of Cyber Operations” w ośrodku NATO w Estonii.

Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów UW, w latach 2015-2017 był jego przewodniczącym. 

Pod koniec studiów zaangażował się w pracę na rzecz PiS. Pracował w MSW oraz MON. W 2018 r. został warszawskim radnym. Jest wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu i Mieszkalnictwa.

Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS, ma zostać szefem gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego – podaje WP, powołując się na nieoficjalne informacje od polityków PiS

26-letni Michał Moskal to przewodniczący Forum Młodych PiS w Warszawie, kilka miesięcy temu zastąpił słynną „panią Basię”, czyli Barbarę Skrzypek i został dyrektorem Biura Prezydialnego PiS

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*