Ukraińskie MSW opublikowało nagranie upadku An-26 [ VIDEO]

Wiceszef ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko zamieścił w mediach społecznościowych nagranie ostatnich sekund lotu An-26 ukraińskich sił powietrznych.

W sobotę wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko opublikował wideo z katastrofy samolotu An-26 w obwodzie charkowskim, w wyniku której zginęło 26 osób.

Jak poinformował Heraszczenko, ostatnie sekundy lotu maszyny zostały zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną na jednym z wieżowców w mieście Czuhijiw.

„Ten film powinien pomóc śledczym i ekspertom ustalić, co się stało po tym, jak dowódca statku zgłosił awarię lewego silnika i przygotował się do lądowania na prawym silniku” – napisał Heraszczenko na swojej stronie na Facebooku.

Na nagraniu widać, jak niezidentyfikowana osoba wskazuje na ekranie punkt będący nadlatującym samolotem. Osoba ta mówi, że pas startowy lotniska znajdował się po lewej stronie ekranu, podczas gdy samolot zwrócił się w prawą stronę ekranu (tzn. wykonał skręt w swoją lewą stronę). Po kilku sekundach na ekranie widać rozbłysk eksplozji.

Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy dowódca załogi samolotu An-26 przed katastrofą zgłosił awarię lewego silnika i zgłosił podejście do lądowania. Minister obrony Andrij Taran powiedział, że samolot najprawdopodobniej uderzył skrzydłem o ziemię.

CZYTAJ TAKŻE:  Identyfikacja ciał ofiar katastrofy ukraińskiego samolotu może potrwać 3 tygodnie  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*