Rzuciła Gowina, zostanie u Morawieckiego?

Była prawą ręką Jarosława Gowina (59 l.), ale teraz odchodzi z jego partii Porozumienie. Jaka przyszłość czeka Jadwigę Emilewicz (46 l.)? Musi ustąpić swojemu byłemu mentorowi miejsca w rządzie. Czy Mateusz Morawiecki (52 l.) znajdzie jej jakieś miejsce?

Emilewicz jeszcze jest wicepremierem i ministrem rozwoju, ale te stanowiska zagarnie dla siebie Gowin. – Znaleźliśmy się po przeciwnych stronach sporu – ogłosiła publicznie Emilewicz. Więcej o Gowinie mówić nie chce. – Nie komentuję tej sprawy. 25 lat przyjaźni to duża rzecz i trudno przejść nad nią do porządku dziennego – mówi Faktowi Emilewicz.

Nieoficjalnie spekuluje się, że to były szef mógł wypchnąć ją z Porozumienia. – Od dłuższego czasu narastały różnice między Jadwigą Emilewicz a resztą partii – powiedział Gowin.

Emilewicz dwa razy zbuntowała się przeciwko swemu szefowi i głosowała tak, jak chciał PiS i Mateusz Morawiecki: podczas sporu o termin wyborów i podczas głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt.

Teraz może odejść z rządu, ale wiele wskazuje na to, że jej wierność Morawieckiemu zostanie w jakiś sposób nagrodzona. – Wykorzystamy jej talenty w najbliższym czasie – zapowiedział już Paweł Szefernaker (33 l.), wiceminister spaw wewnętrznych.

Na razie Emilewicz zostanie posłanką niezrzeszoną (w klubie PiS), ale partia chętnie widziałaby ją w swoich szeregach. – Jesteśmy otwarci na takie osoby i czekamy na panią premier – przyznał w „Faktach” Waldemar Buda (38 l.) z PiS. 

Była prawą ręką Jarosława Gowina (59 l.), ale teraz odchodzi z jego partii Porozumienie

Jaka przyszłość czeka Jadwigę Emilewicz (46 l.)? Musi ustąpić swojemu byłemu mentorowi miejsca w rządzie. Czy Mateusz Morawiecki (52 l.) znajdzie jej jakieś miejsce?

– Nie komentuję tej sprawy. 25 lat przyjaźni to duża rzecz i trudno przejść nad nią do porządku dziennego – mówi Faktowi Emilewicz

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*