Wóz bojowy Lynx KF41 wziął udział w ćwiczeniach NATO

Bojowy wóz piechoty Rheinmetall Lynx KF41 wziął udział w ćwiczeniach NATO Brave Warrior na Węgrzech w dniu 22 września 2020 roku – poinformował producent broni Rheinmetall Defence.

Jak poinformowała firma zbrojeniowa Rheinmetall Defence, bojowy wóz piechoty Lynx KF41 we wtorek 22 września wziął udział w manewrach wojsk NATO na Węgrzech. Producent zamieścił w intrenecie krótkie nagranie.

„To kamień milowy dla naszego zespołu LYNX, aby po raz pierwszy zobaczyć pojazd na żywo z wojskami sojuszniczymi. Otrzymaliśmy przytłaczające pozytywne opinie od żołnierzy!” – poinformował producent na swoim kanale w serwisie YouTube.

  Jak informowaliśmy na naszym portalu  , węgierski rząd podpisał umowę z niemieckim koncernem zbrojeniowym Rheinmetall AG na zakup 218 wozów bojowych Lynx KF41 w wysokości ponad 2 miliardów euro.

Rząd premiera Wiktora Orbana modernizuje węgierski sprzęt wojskowy, aby wypełnić zobowiązania wobec NATO. Większość pojazdów bojowych będzie produkowana na Węgrzech przez spółkę joint venture z Rheinmetall, podano w oświadczeniu.

Pierwsze 46 bojowych wozów piechoty zostanie wyprodukowanych w Niemczech. Węgierscy robotnicy będą obserwować ten proces w Niemczech, a następnie wytwarzać pozostałe pojazdy.

„To nie tylko stawia Węgry na czele europejskiej technologii obronnej, ale potwierdza zaangażowanie węgierskiego rządu, aby stać się wiarygodnym i bardziej wydajnym pod względem wojskowym partnerem dla sojuszników z NATO” – poinformował w oświadczeniu przewodniczący Rheinmetall Armin Papperger.

  Władze Węgier podpisały w sierpniu umowę z niemiecką spółką Rheinmetall AG   w sprawie stworzenia spółki joint ven­ture, której celem będzie produkcja na terytorium kraju bojowych wozów piechoty Lynx.

Zawarte porozumienie umożliwiapod­pi­sa­nie kon­traktu na zakup nie­okre­ślo­nej liczby BWPLynxKF41 dla węgierskich sił zbrojnych. Wstępne informacje wskazują, ze pierwsze egzemplarze miałyby zostać przekazane do użytku w 2022 roku. 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*