W Rosji ponad 3500 ochotników przyjęło szczepionkę na koronawirusa w ramach badań posklinicznych

Już ponad 3500 rosyjskich ochotników otrzymało szczepionkę Sputnik V przeciwko koronawirusowi w ramach badań postklinicznych – poinformował w piątek Tass. Badania przebiegają zgodnie z planem, powiedział dziennikarzom rosyjski minister zdrowia Michaił Muraszko.

Jak poinformowała agencja prasowa  Tass  , rosyjski minister zdrowia ogłosił na konferencji prasowej, że ponad 3500 ochotników w Rosji zostało zaczepionych szczepionką Sputnik V na koronawirusa w ramach badań postklinicznych.

„Obecnie prowadzone są badania postkliniczne. Ponad 3500 pacjentów otrzymało tę szczepionkę. Wszystko przebiega normalnie” – powiedział podczas wizyty w Federalnym Centrum Badawczym Transplantologii i Sztucznych Narządów im. Szumakowa.

  Ministerstwo Zdrowia Rosji poinformowało wcześniej  , że wydało zgodę na wprowadzenie szczepionki Sputnik V do powszechnego obrotu.

Rosjanie już wcześniej poinformowali, że szczepionkę przyjęli czołowi politycy w kraju. „Pierwsza partia szczepionki dla profilaktyki przeciw nowej infekcji koronawirusowej „Gam-Covid-Wak” (Sputnik V) opracowanej przez NIC [Narodowy Instytut Badawczy] Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei Ministerstwa Zdrowia Rosji przeszła niezbędne doświadczenia co do jakości w laboratoriach Roszdrawnadzoru i została dopuszczona do obrotu społecznego” – podała w poniedziałek agencja informacyjna Interfax.

Szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RDIF) Kirił Dmitriew  poinformował też na kanale telewizyjnym Rosja-24  , że prowadzone są rozmowy z Republiką Korei w sprawie produkcji szczepionki Sputnik V na koronawirusa – poinformował  Tass  . Rozmowy mają być już w końcowej fazie.

„Negocjacje w sprawie produkcji szczepionek są na ostatnim etapie również z Koreą Południową” – powiedział.

Zobacz też:  Minister zdrowia: Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną. Koszt – około 2 euro  

Kresy.pl/Tass

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*