Posłanka PiS sprzeciwiła się prezesowi. Jej córka też odczuła konsekwencje nielojalności

Posłanka PiS Katarzyna Czochara poniosła dotkliwe konsekwencje za to, że podczas głosowania nad tzw. ustawą “antyfutrzarską” nie poparła tego projektu, który de facto likwiduje branżę hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Nie tylko została za to zawieszona przez Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka PiS. Straciła też funkcję pełnomocnika powiatowego partii w powiecie prudnickim. Co więcej, mniej więcej w tym samym czasie władze opolskiego Forum Młodych PiS podjęły decyzję o usunięciu ze swoich szeregów córki posłanki – Joanny Czochary, która jest radną wojewódzką.

 Czystki po głosowaniu 

– Czochara została odwołana z funkcji pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim decyzją pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości poseł Violetty Porowskiej – przekazał w imieniu opolskich władz PiS Grzegorz Krukowski.

Decyzja ta została podjęta w związku z zawieszeniem przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii 15 posłów PiS, w tym m.in. właśnie Katarzyny Czochary. Funkcję pełnomocnika powiatowego PiS w powiecie prudnickim obejmuje teraz Violetta Porowska.

W prawach członka partii zawieszonych zostało w piątek piętnaścioro posłów PiS, wśród nich, oprócz Czochary, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk i Lech Kołakowski. Decyzja została podjęta po tym, gdy w piątek zagłosowali oni przeciw projektowi noweli ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS.

 Córka zapłaci za grzechy matki? 

Po głosowaniu nad tzw. “piątką dla zwierząt” władze opolskiego Forum Młodych PiS podjęły stanowisko w sprawie usunięcia ze swoich szeregów córki posłanki – Joanny Czochary, która jest radną wojewódzką.

Ale sprawa jeszcze nie jest przesądzona. Wykluczeniem młodej Czochary ze struktur PiS-owskiej organizacji zaniepokoiło się kierownictwo ogólnopolskich władz Forum Młodych.

– Nie ma mojej zgody na pociąganie do odpowiedzialności Joanny Czochary za to, jak głosowała w sprawie “Piątki” jej mama, poseł na Sejm RP. Odbędę dzisiaj rozmowę z przewodniczącym Forum Młodych w Opolu, żeby wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy – napisał Michał Moskal, przewodniczący krajowych struktur FM PiS.

Grzegorz Krukowski, szef opolskich struktur FM PiS, odmówił komentarza w tej sprawie do czasu wyjaśnienia sprawy w rozmowie z Moskalem. Odnosząc się do propozycji o ewentualnym usunięciu Joanny Czochary z PiS, wskazał, że decyzję w tej sprawie podejmie pełnomocnik okręgowy PiS.

Według informacji PAP, powodem usunięcia Joanny Czochary z FM PiS było podpisanie przez nią dwa tygodnie temu, wspólnie z czterema radnymi Solidarnej Polski, wniosku o wykluczenie z sejmikowego klubu radnych PiS dwóch członków Prawa i Sprawiedliwości.

Posłanka nie poparła ustawy o ochronie zwierząt

Konsekwencje mogą dosięgnąć także jej córkę, która może zostać wyrzucona z młodzieżówki PiS.

FAKT.PL

Więcej postów

1 Komentarz

  1. Ten artykuł pokazał coś strasznego. Pokazał poziom i sposób myślenia młodzieżówki PiS. Oni są gorsi od niewolników, bo niewolnik myślał chociaż o wolności. Natomiast celem tej młodzieżówki jest bezgraniczna służba wodzowi partii. Była takie partie w Niemczech i ZSRR i wszędzie się to dla nich źle skończyło. Bo janczarzy to świetny materiał na martwych bohaterów.

Komentowanie jest wyłączone.