Budka: Prezes PiS zafundował spektakl, by przykryć istotne problemy Polaków

Brutalna walka o władzę w Zjednoczonej Prawicy jest po to, aby prezes PiS Jarosław Kaczyński umocnił swoją pozycję – ocenił w „Faktach po Faktach” w TVN24 przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Jego zdaniem, Kaczyński zafundował wszystkim spektakl, aby przykryć istotne problemy Polaków.

O sytuację w obozie rządzącym był pytany w „Faktach po Faktach” przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. – Zbigniew Ziobro złoży hołd lenny, być może odda któreś ministerstwo, być może jego posłowie dadzą się przekupić Kaczyńskiemu. Ale to nie zmieni faktu, że tysiące górników gotują się do strajku. To nie zmieni faktu, że szpital zakaźny w Gdańsku nie przyjmuje pacjentów, bo brakuje łóżek. To nie zmieni faktu, że mamy rekordowy deficyt budżetowy. To nie zmieni faktu, że nie rozmawiamy o prawdziwych problemach Polaków – wymieniał Budka.

Zdaniem przewodniczącego PO Jarosław Kaczyński zafundował wszystkim spektakl, aby przykryć istotne problemy Polaków. – Nie wierzę, że powodem była ustawa dotycząca praw zwierząt. Jarosław Kaczyński poza osobistymi sympatiami dotyczącymi zwierząt nie kieruje się w tym przypadku tym, by załatwić problem postulowany przez opozycję – ocenił. – To jest brutalna walka o władzę i bez względu na to, który scenariusz będzie, to niewątpliwie jest to po to, by Kaczyński umocnił swoją pozycję – dodał.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*