Od śpiewającej licealistki do doradczyni prezydenta. Tak rozwijała się kariera Kingi Dudy

Kinga Duda ma 25 lat i właśnie została doradcą społecznym prezydenta. Przyznanie tej funkcji córce Andrzeja Dudy wywołało w całym kraju dyskusję. Pojawiły się wątpliwości, czy 25-latka jest odpowiednią osobą na tak poważnym stanowisku, a nawet oskarżenia o nepotyzm. Tymczasem Kancelaria Prezydenta informuje, że Dudówna pełni tę funkcję już od sierpnia i wymienia liczne osiągnięcia w jej prawniczym życiorysie. Jak rozwija się kariera zawodowa Kingi Dudy?

Kiedy Andrzej Duda ogłosił swoją decyzję o starcie w wyborach prezydenckich, oczy wyborców zwróciły się także na jego rodzinę – żonę Agatę i jedynaczkę Kingę – absolwentkę prestiżowego I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

Gdy ruszyła jego pierwsza kampania, przed wyborami w 2015 roku Kinga Duda studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Niedługo potem sieć obiegło archiwalne nagranie ze szkolnego przedstawienia, na którym prezydencka córka śpiewa i wygina się na scenie. Obserwatorzy sceny politycznej zastanawiali się, czy Dudówna będzie zabiegać o popularność, czy będzie stronić od mediów podobnie jak dzieci Bronisława Komorowskiego.

 Studentka i imprezowiczka 

Na początku kadencji prezydenta Andrzeja Dudy mówiło się, że Kinga Duda planuje przeprowadzkę do Warszawy. Pojawiły się plotki, że chce dołączyć do śmietanki celebrytów w stolicy. Na początku 2016 roku trafiła nawet do rankingu 50 najseksowniejszych Polek według CKM.  „Studentka, imprezowiczka z najmodniejszych warszawskich klubów, posiadaczka fenomenalnych nóg” – pisał wtedy o córce prezydenta magazyn dla mężczyzn. 

W tym samym czasie plotkarskie media obiegły zdjęcia Kingi Dudy w towarzystwie Macieja Musiała. Według nieoficjalnych doniesień celebryckie ambicje córki miała wtedy ukrócić Agata Duda, która doradziła jej, aby usunąć się w cień i unikać blasku fleszy. Kinga Duda ograniczyła więc aktywność w sieci i przestała chwalić się na portalach społecznościowych efektami sesji fotograficznych ze swoim udziałem. 

 Niełatwy czas studiów 

Kinga Duda przez pięć lat studiowała na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Profesorowie tej uczelni nierzadko otwarcie krytykowali decyzje polityczne jej ojca i poddawali w wątpliwość zgodność z konstytucją podpisywanych przez niego ustaw. Mimo to rok po roku Kinga Duda zdawała kolejne egzaminy i brała udział w międzynarodowych konkursach prawniczych. W 2019 roku prezydent Andrzej Duda pochwalił się, że jego córka obroniła tytuł magistra. Po zakończeniu studiów prezydencka córka trafiła na staż do jednej z najlepszych warszawskich kancelarii: Maruta-Wachta. Po jego zakończeniu wyleciała do Londynu. Tam z kolei odbyła kolejny staż w prestiżowej kancelarii. Zatrudnienie w londyńskiej firmie prawniczej zdobyła dzięki udziałowi w konkursie dla studentów prawa – Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot w Madrycie.

 Płomienne przemówienie podczas wieczoru wyborczego 

Podczas kampanii prezydenckiej Kinga Duda nie udzielała się publicznie. Przebywała wtedy w Londynie. Podróże do Polski były przez pewien czas nie możliwe z powodu pandemii koronawirusa. Uwagę opinii publicznej przyciągnęło dopiero jej przemówienie podczas wieczoru wyborczego ojca. Kinga Duda zaapelowała wtedy do wszystkich, „żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu”, gdyż – jak podkreśliła – „niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy, i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi, i wszyscy zasługujemy na szacunek”. – Nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, absolutnie nikt – podkreśliła córka prezydenta.

Na stronie kancelarii prezydenta czytamy, że obecnie Kinga Duda specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym.

Zobacz także:

Peruka, obcisła mini i kocie ruchy. Tak Kinga Duda prezentowała swój talent aktorski.

Kinga Duda od początku kampanii w 2015 roku cieszyła się zainteresowaniem mediów.

Kinga zdawała egzaminy w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kinga Duda dzieli ze swoim ojcem pasję do narciarstwa.

Prezydencka córka dba o formę podczas codziennych biegów.

Paparazzi wielokrotnie przyłapali Kingę na paleniu.

Kinga Duda podczas oficjalnego wystąpienia w czasie kampanii w 2015 roku.

Kinga Duda oddawała głos w Krakowie.

Prezydencka córka towarzyszyła ojcu w czasie obu wieczorów wyborczych.

Kinga Duda wybiera raczej skromne, klasyczne stylizacje.

Co roku Kinga Duda chętnie spędza wakacje z rodziną.

Prezydencka córka jest właścicielką kota.

Rodzina Dudów w czasie wieczoru wyborczego w 2015 roku.

Kinga Duda i jej mama Agata chętnie ubierają się w podobne kolory.

Przemówienie Kingi Dudy podczas tegorocznego wieczoru wyborczego było szeroko komentowane.

Kinga Duda co roku towarzyszy ojcu podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.

Kinga Duda była też obecna podczas wizyty prezydenta USA w 2019 roku.

Kinga Duda jest obecnie społecznym doradcą prezydenta.

Kinga Duda z rodzicami i dziadkami podczas zaprzysiężenia prezydenta.

Kinga Duda na wakacjach w Juracie.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*