„Mamy polską Ivankę Trump”. Nowa funkcja Kingi Dudy

Kinga Duda została powołana na doradczynię społeczną Andrzeja Dudy. O fakcie tym poinformowano na stronie prezydenta. Na doradczynię swojego ojca mianowano ją w sierpniu 2020. Za swoją pracę nie będzie otrzymywać wynagrodzenia. Komentatorzy zauważyli, że młoda prawniczka poszła w ślady Ivanki Trump, która również doradza swojemu ojcu.

Informację o powołaniu 25-letniej Kingi Dudy na społecznego doradcę prezydenta podał na Twitterze dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. „Mamy polską Ivankę Trump. Kinga Duda została oficjalnym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Podkreślam – społecznym – czyli bez pensji” – napisał Berenda. Jako źródło tej informacji wskazał oficjalną stronę internetową prezydenta.

 Andrzej Duda: Doradca społeczny to wolontariusz  Wiadomość podawali też inni internauci, m.in. zamieścił ją rysownik satyryczny Cezary Krysztopa. Po jego wpisie na Twitterze informację potwierdził prezydent Andrzej Duda, który napisał: Dziękuję i potwierdzam. Doradca społeczny to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji”.

W komunikacie na stronie Prezydenta RP podano, że Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego w sierpniu 2020 roku. W jej nocie biograficznej napisano, że jest „prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie”.

 Kinga Duda wspierała prace legislacyjne  Ponadto podkreślono, że Duda jest „uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)” a „w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ” (Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego – PAP).

„Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne” – napisano w informacji. Dodano też, że Duda specjalizuje się „w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym”.

Zostało już mało czasu! By nasze dziecko mogło bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w Gdańsku, do 30 września trzeba przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, lepiej nie czekajcie na ostatnią chwilę.

Przed rozpoczęciem przebudowy ronda Rataje urzędnicy zapowiedzieli, że wiąże się ona z wycięciem około stu drzew. Radny Andrzej Rataj zaapelował, by rośliny przesadzić. Władze miasta twierdzą jednak, że to niemożliwe z kilku powodów. Jednym z nich są względy finansowe. Przesadzone zostaną zaledwie trzy drzewa.

Koszmar mieszkańców ul. Tomickiego w Czyżynach wciąż trwa. Popękana i wyboista, nierówna nawierzchnia jezdni oraz krzywe chodniki stanowią zagrożenie nie tylko dla ruchu samochodowego, ale też dla życia i zdrowia pieszych oraz rowerzystów. I choć prace naprawcze miały już dawno ruszyć i być wykonane przez dewelopera budującego pobliskie osiedle Botanika, dalej tak się nie stało.

Błysk, a potem potężny huk i piękny żółty domek w Sarzynie (woj. podkarpackie) zamienił się w jednej chwili w osmoloną ruinę. Pewnie wypadek – snuli domysły sąsiedzi, gdy ratownicy wyciągali ze zgliszczy zwęglone zwłoki Stanisławy S. (†77 l.). Po kilku dniach śledczy odkryli jednak wstrząsającą prawdę.

Do końca Tour de France pozostało sześć etapów i wreszcie w tym wyścigu będzie mógł poszaleć Michał Kwiatkowski (30 l.). Polski kolarz nie musi już być „giermkiem” Egana Bernala (23 l.).

Dziś w Rzymie mityng Diamentowej Ligi. Nie ma w nim znaczenia nic poza biegiem Karstena Warholma (24 l.). Norweg po raz piąty tego lata atakuje 28-letni rekord świata na dystansie 400 metrów przez płotki.

Był 2001 rok. Wpływowa posłanka SLD założyła Zespół Przyjaciół Zwierząt, do którego zapisali się ambitni szefowie nowej partii Prawo i Sprawiedliwość: Lech (†60 l.) i Jarosław (71 l.) Kaczyńscy. Dziś posłanka SLD prof. Joanna Senyszyn (71 l.) całym sercem popiera projekt PiS mający na celu poprawę warunków, w jakich w Polsce trzymane są zwierzęta.

39 proc. Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, zamierzało we wrześniu głosować na Prawo i Sprawiedliwość wraz Solidarną Polską i Porozumieniem. 26 proc. chciało poprzeć KO, 11 proc. – Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, a 6 proc. – Konfederację – wynika z sondażu Kantar.

Czy Europa da się lubić? W Poznaniu wierzą, że mimo wszystko tak, choć w ostatnich latach polskie kluby – w tym Lech – bardzo szybko były wypraszane z europejskich pucharów. Teraz ma być inaczej.

Jeszcze jeden start i Marcin Lewandowski (33 l.) zakończy sezon. Dziś (15 września) w Bellinzonie pobiegnie na 1500 metrów i… nie wie, co dalej.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*