Pandemia NISZCZY wojsko! Szesnastu żołnierzy ma koronawirusa. Sto osób na kwarantannie

Pandemia NISZCZY wojsko

Koronawirus w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach. W piątek rzecznik tej jednostki poinformował, że zakażonych jest 16 żołnierzy. Do tej pory kwarantanną objęto 100 osób.

– U 16 żołnierzy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z zaistniałą sytuacją wszystkie osoby, które mogły zostać narażone na zakażenie, zostały niezwłocznie zgłoszone do wojskowych służb sanitarnych. Żołnierze ci zostali poddani kwarantannie. Aktualnie kwarantanną objętych jest ponad 100 osób, które czekają na wynik – poinformował mjr Krzysztof Terzyk, oficer prasowy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

Rzecznik zapewnił, że żołnierze ściśle stosują się do zaleceń służb sanitarnych i epidemiologicznych.

– Osoby przekraczające bramy jednostki poddawane są profilaktycznemu mierzeniu temperatury ciała. Żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej stosują bezpieczną odległość pomiędzy sobą oraz zasadę utrzymywania higieny poprzez stosowanie środków dezynfekujących – zapewnił.

Na odległość

Terzyk zapewnił, że w jednostce, wszędzie gdzie to możliwe, stosowany jest tryb komunikacji teleinformatycznej, a personel bazy jest informowany o sposobach profilaktyki rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wojskowy nie podał, jakie było źródło zakażenia żołnierzy.

– Ognisko epidemiczne nie wpływa na realizowanie zadań szkoleniowych. Loty samolotów F-16 odbywają się zgodnie z założonymi planami – zaznaczył oficer prasowy.

ŹRÓDŁO: TVN24/PAP

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*