Syria: Baszar el-Asad zatwierdził skład nowego rządu

Prezydent Syrii Baszar el-Asad zatwierdził w niedzielę skład nowego rządu. Premierem został Husajn Arnus, który kilka dni temu otrzymał misję utworzenia nowego rządu.

W niedzielę prezydent Syrii Baszar el-Asad wydał dekret, który zatwierdza skład nowego rządu. Premierem został Husajn Arnus – kilka dni temu otrzymał on misję utworzenia nowego rządu –  podawała   agencja „Reuters”.

W nowym rządzie zmianie nie uległa obsada na stanowiskach ministrów spraw zagranicznych, obrony, spraw wewnętrznych, gospodarki i informacji. Pozostałe 12 resortów objęli nowi szefowie. W nowym gabinecie znalazły się trzy kobiety.

Zobacz także:  Izraelskie wojsko zaatakowało syryjskie cele  

Polska Agencja Prasowa (PAP) podkreśla, że nowy gabinet jest piątym rządem Syrii, utworzonym od początku wojny domowej w 2011 roku. Jego kadencja będzie trwała do lipca 2021 roku – do kolejnych wyborów prezydenckich.

Asad wyznaczył po raz pierwszy Arnusa na premiera w czerwcu. Wówczas nowy szef rządu zastąpił na tym stanowisku Imada Chamisa. Władze borykały się wtedy z głębokim kryzysem gospodarczym oraz zapaścią lokalnej waluty.

  Lipcowe wybory w Syrii   zostały potępione przez Stany Zjednoczone oraz syryjską opozycję.  Jak pisaliśmy  , były także krytykowane przez prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

Syria pogrążona jest w ekonomicznej zapaści z powodu wojny. W jej wyniku zginęły setki tysięcy ludzi, miliony zaś opuściły swoje domy.

reuters.com / pap / wnp.pl / Kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*