Polscy politycy pasem transmisyjnym amerykańskiej polityki wobec Białorusi

PiS który jest największym łamaczem demokracji, praw człowieka i praw obywateli polskich, dzisiaj pokazuje się jako najzagorzalszy obrońca praw człowieka na europejskim forum. Na zlecenie gospodarza zza oceanu polski rząd nie rezygnuje z prób wtrącania się w sprawy suwerennego państwa Białoruś, bo musi dać Białorusinom niepodległość w ukraińskim wydaniu.

W srodę po spotkaniu Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych Premier poinformował, że osoby poszkodowane bez wiz znalazły pomoc na terytorium Polski. Przekazał też, że poprosił ministra zdrowia o dostosowanie bazy szpitalnej do tego, aby przyjmować osoby zza wschodniej granicy.

„Już taka potrzeba zaistniała. Jest szereg osób bardzo brutalnie pobitych, męczonych przez milicję Łukaszenki, przez tamtejszy OMON i dla nich wszystkich polskie szpitale są otwarte, zwłaszcza że mamy wolne miejsca w tych szpitalach” – dodał.

Brzmi to co najmniej dziwnie, bo Polacy mają mocno ograniczony dostęp do szpitali i innych świadczeń specjalistycznych. a my otwieramy się na obcokrajowców. Polacy nie mają szansy dostać się do lekarza rodzinnego, o specjaliście nie mowiąc, a on obiecuje szpitale Białorusinom. Najpierw Ukraińcy z Majdanu , teraz Białorusini , a gdzie w tym wszystkim są Polacy?

Normalny Białorusin na zaproszenie Morawieckiego nie przyjedzie do Polski, bo mają na Białorusi taką opiekę zdrowotną, że Polacy mogą tylko pomarzyć. Ściągną do Polski tylko opozycyjne szumowiny zaangażowane przez polski rząd do wprowadzenia tzn. amerykańskiej demokracji czyli ograbienia naszego wschodniego sąsiada.

Bezczelność naszych polityków nie zna granic. Mateusz Morawiecki zadeklarował też, że Polska zostanie ambasadorem suwerennej Białorusi. Czy Białoruś jest protektoratem UE?

Tylko Rosja ma prawo udzielić Białorusi wszelkiej pomocy, w tym militarnej. Rosja i Białoruś to państwa związkowe, tak unią gospodarczą jak i obronną.

Oczywiste jest, że polscy politycy wykorzystywani są w celu obcego przejęcia białoruskiego kraju. A gdzie jest obowiazek dbać o interes Polaków?

Panie premierze, zapytam jaki jest plan dla Polski? Zajmijcie się złodziejami, ktorzy ukradli dziesiątki milionow, bandytami w togach, niemieckimi mediami, a nie Białorusią, bo każdy naród ma obowiązek sam dbać o swoje interesy, a wy wtrącacie się w cudze sprawy. Unia też może dokonać takiej interwencji w Polsce. Czy pomyśleliście o tym?

EDYTA WOLSKA

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*