Stryj Andrzeja Dudy w radzie nadzorczej PKP Cargo. Zaczynał jako majster…

Stryj Andrzeja Dudy, Antoni Duda został powołany do rady nadzorczej PKP Cargo. W wywiadzie z „Nową Trybuną Opolską” stryj prezydenta wyznał, że co prawda nie ma doświadczenia związanego z transportem kolejowym, ale za to zna się na przemyśle. Jego zdaniem to wystarczy, aby zasiadać w radzie nadzorczej PKP Cargo i podejmować decyzje odnośnie transportu towarów.

Antoni Duda, który prywatnie jest stryjem prezydenta Rzeczpospolitej Polski, został członkiem rady nadzorczej PKP Cargo. Były poseł PiS będzie podejmował decyzje w ogromnej spółce państwowej zajmującej się towarami. Pierwszy o sprawie poinformował portal nto.pl, który przeprowadził wywiad z byłym posłem PiS, Anonim Dudą. Stryj prezydenta powiedział w nim, że nie ma doświadczenia związanego z transportem kolejowym.

 Nie ma doświadczenia, ale zna się na przemyśle 

Antoni Duda w rozmowie z serwisem nto.pl przyznał, że nie ma doświadczenia związanego stricte z transportem kolejowym, ale przekonywał, że jego bogate CV predysponuje go do nadzorowania jednej z największych kolejowych firm przewozowych w Europie.

– Przez kilkanaście lat pracowałem w przemyśle, gdzie przeszedłem drogę od majstra do wiceprezesa – powiedział Antoni Duda w rozmowie z portalem. Były poseł przyznał też, że nie wie, ile będzie wynosić jego dieta. Zgodnie z informacjami portalu nto.pl, kilka lat temu wynagrodzenie członka rady nadzorczej PKP Cargo wynosiło około 10 tysięcy złotych miesięcznie.

– Nie sądzę, żeby tak dużo – skomentował tę kwotę Antoni Duda.

 Liczne zasługi, ale nie w transporcie 

70-letni stryj prezydenta Andrzeja Dudy w latach 70. został absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej, a w 1974 roku pełnił funkcję asystenta w ówczesnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu. W notce biograficznej – do której dotarliśmy – podkreślono, że Antoni Duda łączył aktywność zawodową z zaangażowaniem społecznym i współtworzył na uczelni struktury „Solidarności”. 

– Równocześnie włącza się w powstanie w Opolu Klubu Inteligencji Katolickiej, z którym związany jest do dziś, pełniąc od 1993 roku funkcję wiceprezesa, a od 2002 roku prezesa – poinformowała spółka. W 1998 roku Antoni Duda objął stanowisko dyrektora opolskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a w latach 1999 do 2002 roku był członkiem Rady Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych. Od 2003 roku kierował zaś Powiatowym Urzędem Pracy w Opolu.

– W poprzedniej kadencji Sejmu 2015-2019 był posłem Prawa i Sprawiedliwości, ale w ubiegłym roku nie udało mu się zdobyć mandatu – dodano.

Stryj prezydenta przyznał, że nie ma doświadczenia w transporcie

70-latek był min. posłem PiS

Antoni Duda prywatnie jest bratem ojca Andrzeja Dudy

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*