Ludzie Ziobry zniknęli z TVP Info. Zdecydował o tym Jarosław Kaczyński

Jak ustalił Onet, na skutek decyzji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego politycy Solidarnej Polski przestali być zapraszani do programów publicystycznych TVP Info. Ma mieć to związek z tarciami w obozie rządzącym.

Onet podaje, że ziobrystów od ponad miesiąca brakuje w publicystyce TVP Info. Ostatni raz w porannym programie  „Minęła 8” poseł Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu z SP był 17 lipca, z kolei wieczorem w programie „Minęła 20” poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny gościł 19 lipca.

Tymczasem, jak odnotowuje portal, w stacji regularnie bywają politycy PiS i Porozumienia, czyli drugiego koalicjanta partii Jarosława Kaczyńskiego. Zaproszenia otrzymują także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL, a nawet Konfederacji. „O ziobrystach słuch zaginął” – podsumowuje reporter Kamil Dziubka.

Jak odnotowuje Onet, nieco inaczej jest w Jedynce: wprawdzie Zbigniew Ziobro pojawił się „Gościu Wiadomości” dawno, bo 3 lipca, ale w porannym „Kwadransie politycznym” emitowanym o godz. 8.15 w ostatnich tygodniach dwa razy wystąpił minister środowiska Michał Woś i raz wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, obaj z SP.

Onet próbował uzyskać w tej sprawie komentarz szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego, ale nie udało się z nim skontaktować. Rozmawiać na ten temat nie chciał też rzecznik SP Jan Kanthak.

 Decyzja Nowogrodzkiej 

Jak ustalił portal, decyzja o zakazie zapraszania do programów TVP Info ludzi Zbigniewa Ziobry zapadła w partyjnej centrali na Nowogrodzkiej. A poszło m.in. o atak na Mateusza Morawieckiego, który przepuściły „Wiadomości” dzień po drugiej turze wyborów prezydenckich. Doszło do niego, bo jak pisze Onet, prezes TVP Jacek Kurski zawarł taktyczny sojusz z Ziobrą w jego wojnie z premierem o wpływy. 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*