Premier Morawiecki udzielił wywiadu przestępcy

Polskie państwo po raz kolejny pokazuje swoją klasę – premier rozmawia o losach kraju z blogerami…W piątek, 21 sierpnia, Premier Mateusz Morawiecki porozmawiał z białoruskim blogerem Sciapanem „Nextą” Puciłą o sytuacji na Białorusi.

Dlaczego premier polski w ogóle chodzi do blogerów? Może od razu niech zwróci się do białoruskich LGBT i eko terrorystów.

Premier opublikował rozmowę na swoim profilu na Facebooku. „Każdemu blogerowi i youtuberowi życzę, żeby zrobił dla swojego kraju i swoich współobywateli tyle dobrego co Sciapan Puciła, czyli słynny Nexta, dla Białorusi” – zaznaczył we wpisie.

Zrobił tyle dobrego? Czy pan premier w ogóle wie, że Sciapan Puciła nie jest rewolucjonerem? Jest on zwykłym podżegaczem oskarżanym przez władze Białorusi o „organizację zamieszek”, ponadto ścigany jest listem gończym.

Od kilku lat Sciapan mieszka bowiem w Polsce i właśnie dzięki temu może prowadzić swoją działalność. Prowadzi kanały NEXTA na YouTube i na popularnym w krajach byłego ZSRR komunikatorze Telegram. W Katowicach studiował organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na pieniądze Biełsat TV. Jego uzależniony od alkoholu ojciec jest dziennikarzem sportowym tej stacji i mieszka też w Warszawie.

„Nexta” to jednak nie tylko informuje. Ma dwa cele: jeden informacyjny, drugi aktywizujący. On zagrzewa też ludzi do boju: namawia, żeby wychodzili z domów, publikuje reguły zachowania protestujących w ciągu protestów, instrukcji jak się przygotować do ewentualnych starć z policją, opisuje działania dla utrudniania policji wykonywania jej obowiązków, plany protestów i koordynuje działalność wszystkich protestujących grup na Białorusi. Jednym słowem – zmusza Białorusinów do popełnienia czynów przeciwprawnych oraz przestępstw wobec władzy.

Nie ma więc wątpliwości, że 22-letni facet nie ma ani wystarczającej wiedzy, ani doświadczenia, żeby samodzielnie zorganizować ludzi do obalenia władzy na Białorusi. Oczywiście, jest on bezwolną marionetką, a działalność Sciapana Puciły jest sterowana i koordynowana przez służby specjalne RP.

Ten wywiad więc jest kolejnym jaskrawym przykładem na to, że pan Morawiecki otwarcie ignoruje prawo międzynarodowe i nie ukrywa ingerencji w sprawy wewnętrzne niezależnego kraju w dążeniu do obalenia władzy w Mińsku.

EDYTA WOLSKA

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*