Tadeusz Rydzyk dumnie ogłosił, zacznie się już niebawem. Wielu się nie spodoba

OGROMNE pieniądze dla fundacji Rydzyka

Tadeusz Rydzyk jest założycielem wielu inwestycji w Toruniu. Ostatnio do mediów przedostała się najnowsza informacja w sprawie jednego z takich miejsc.

Ojciec redemptorysta jest dumny z tego, jak szybko i prężnie rozwijają się jego projekty. Nie wszystkim spodoba się jego oferta.

Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej znanych polskich duchownych. Jego postać budzi wiele kontrowersji. Niedawno ojciec redemptorysta miał powód do świętowania. Oficjalnie otworzył Park Pamięci Narodowej, zwany również „Parkiem Rydzyka”. Teraz w mediach pojawiły się doniesienia na temat kolejnej części jego wielkiego toruńskiego imperium.

Tadeusz Rydzyk nie kryje radości – kolejny krok w budowie jego imperium

Tadeusz Rydzyk jest założycielem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jak się okazuje, na uczelni otwierają się nowe specjalizacje – dziennikarstwo śledcze i zarządzanie mediami cyfrowymi. Do tego dochodzi także nowy kierunek – pielęgniarstwo.

W WSKSiM zaledwie na kilku kierunkach można zdobyć tytuł licencjata, magistra bądź inżyniera. Większość dostępnych kierunków to płatne studia podyplomowe, a ich liczba nieustannie się zwiększa. Na uczelni ojca Rydzyka można podjąć studia na kierunkach, takich jak: wiedza w zakresie mediacji pojednawczych w rodzinie, dyplomacja, ochrona środowiska, dziennikarstwo czy polityka gospodarcza. Niedawno dołączył do nich także kierunek ściśle związany z religią – „dziedzictwo myśli Jana Pawła II”. Warto dodać, że choć niektóre kierunki nie są blisko związane z religią, przed przyjęciem wymagane jest dostarczenie opinii proboszcza. Dziekan WSKSiM wytłumaczyła sens wprowadzenia nowego kierunku, jaki jest dziennikarstwo śledcze.

– Chodzi o pewne umiejętności zbierania informacji, które mają zastosowanie w szeregu kontekstów zawodowych, m.in. w dziennikarstwie. Są to też bardzo potrzebne informacje, żeby nauczyć się opowiadać historie, tzw. storytelling, co będzie potrzebne nie tylko w dziennikarstwie, ale też w public relations, w sektorach związanych z organizacjami pozarządowymi – tłumaczyła Dorota Żuchowska.

Dziennikarstwo śledcze ma być nową specjalizacją na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ma on pomóc zdobyć wiedzę w zakresie aspektów prawnych, korupcji czy przeciwdziałania patologiom organizacyjnym.

– Absolwenci mogą kontynuować karierę w dziennikarstwie zawodowym – zwłaszcza w dziennikarstwie bieżącym i długofalowych relacjach drukowanych i online – w mediach lub public relations (PR) – tak nową specjalizację promuje uczelnia.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*