Tusk i Giertych skreślili już Platformę? „Pójdą ramię w ramię z Szymonem Hołownią”

Jak dowiedział się e-tygodnik „Wprost”, politycy PO podejrzewają, że Donald Tusk skreślił już Platformę Obywatelską i wspiera projekt Szymona Hołowni. Tak samo zresztą, jak Roman Giertych.

Polityków PO bardzo zabolały docinki ze strony byłego szefa, Donalda Tuska, który skrytykował głosowanie ws. podwyżek płac dla klasy politycznej.

– Sam zarobił miliony w Brukseli, a nas śmie pouczać. My mamy biedować. Broniliśmy go, gdy prawica wyciągała mu ile będzie zarabiał jako szef Rady Europejskiej, broniliśmy też jego innych decyzji, ale już dosyć – mówi poseł KO, rozmóca „Wprost”.

Politycy z Platformy obawiają się, że zostali już skreśleni przez Tuska. Boją się, że szansy dla opozycji upatruje on w Szymonie Hołowni.

– Chodzi o wielką politykę. Tusk tak samo jak i Roman Giertych, który też nas zaatakował za podwyżki, zamierza wspierać polityczny projekt Szymona Hołowni, dlatego postawił na osłabienia albo wręcz rozbicie Platformy. Przecież mógł zadzwonić do Borysa Budki i powiedzieć, żeby przemyśleć decyzję w tej sprawie, ale wolał otworzyć ogień artyleryjski – twierdzi polityk z PO.

Roman Giertych tylko dolewa oliwy do ognia pisząc na Twitterze, że jest dla niego pewnym, iż „PO bez Tuska nie istnieje”.

WPROST, TWITTER

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*