Tu znajdziesz pracę marzeń. Zatrudnij się w Sejmie!

Premia? Jaka premia!? Zwykli Polacy mogą tylko pomarzyć o ekstradodatku do pensji. Ale w Kancelarii Sejmu to normalka! Pracownicy dostali tam średnio 2700 zł premii, a ich szefowa Agnieszka Kaczmarska (45 l.) ponad 10 tysięcy! Ale być może szczęśliwy los uśmiechnie się i do ciebie! W Sejmie szukają właśnie pracowników!

Według raportu NIK średnia pensja w Kancelarii Sejmu to 9664 zł brutto. I każdy może do sejmowego zespołu dołączyć, bo na dobrze płatne stanowiska trwa właśnie nabór.

Sejmowy dwór utrzymywany jest z podatków, więc nic dziwnego, że zwykli Polacy interesują się jego wydatkami. W Sejmie pracuje ok. 1200 pracowników, ale wciąż szukają kolejnych!

 Jak aplikować do pracy w Sejmie?

Należy wysłać list motywacyjny, CV oraz kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje na adres: Kancelaria Sejmu, biuro prawne i spraw pracowniczych, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa. Ale uwaga! Warto odwiedzić stronę internetową sejm.gov.pl i przeczytać, jakie oświadczenia trzeba załączyć do aplikacji. Bez nich praca marzeń może przejść nam koło nosa!

 Szczegóły pracy

Średnia płaca to 9664 zł brutto. Nagrody dla najlepszych – 2718 zł. Poszukiwane stanowiska: sprzątaczka, sekretarka, hydraulik, elektryk, specjalista ds. informacji prasowej, programista, kierownik Zespołu Systemu Głosowań, inspektor nadzoru robót telekomunikacyjnych, specjalista ds. nowych technologii specjalista ds. energii i klimatu, ekspert ds. legislacji (prawo administracyjne), specjalista ds. finansów publicznych.

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco

Powiat wieluński zaliczony został do tzw. obszaru czerwonego, w którym obowiązują bardziej restrykcyjne zasady bezpieczeństwa. Obszarem żółtym w naszym województwie jest oznaczony powiat wieruszowski.

W niedzielę ogłoszono, że zwycięzcą w wyborach prezydenckich na Białorusi jest znowu Aleksandr Łukaszanka, którego poparło aż 80 proc. wyborców. Po podaniu wyników ludzie wyszli na ulice, protesty nie ustają do dziś. Milicja białoruska reaguje coraz agresywniej i brutalniej. W środę dziennikarka Hanna Liubakova poinformowała na swoim profilu na Twitterze o śmierci 25-letniego Aliaksandra Vichora z Homel. Chłopak najprawdopodobniej został zatrzymany i pobity przez funkcjonariuszy, gdy szedł na spotkanie ze swoją dziewczyną.

We Wrocławskim Szpitalu Specjalistycznym pracuje od niedawna Krystyna. I bynajmniej nie chodzi o panią doktor, salową czy pielęgniarkę, a o maszynę, która jest niewyobrażalnym wsparciem w czasie ciężkiej walki z koronawirusem. Jeździ po salach i korytarzach, a następnie za pomocą promieniowania UV dokładnie je dezynfekuje oszczędzając tym samym mnóstwo cennego czasu lekarzom.

Przygotuj z nami swoje dziecko do szkoły! Powoli zbliża się czas wyboru podręczników szkolnych, zeszytów, notatników, piórników, ale i sprzętu elektronicznego (jak laptop czy tablet). Szczególnie te ostatnie ułatwią dziecku jego edukację, ale i komunikację z nauczycielem czy uczniami, w dobie coraz częściej pojawiających się lekcji czy prac domowych online. Sierpień to okres wakacyjnych promocji i zniżek. Sprawdź, jakie kupony rabatowe czekają na ciebie na Fakt.pl!

Trzy osoby nie żyją, a sześć zostało rannych po wykolejeniu się pociągu w pobliżu Aberdeen w północno-wschodniej Szkocji. Przyczyną wypadku były prawdopodobnie zwały ziemi zalegające na torach po ulewnych deszczach, wskutek czego lokomotywa i cztery wagony zsunęły się ze skarpy.

Linfield FC będzie rywalem Legii Warszawa w 1. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Klub z Irlandii Północnej miał rywalizować w rundzie wstępnej z KF Drita Gnjilane, ale zespół z Kosowa został ukarany walkowerem.

Kolejne badania czystości dowodzi, że powietrze, które oddychamy, pozostawia wiele do życzenia. Jak wyliczyli naukowcy z Chicago (Air Quality Life Index) gdyby Polakom udało się spełnić normy wyznaczone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), przeciętny Polak żyłby prawie 10 miesięcy dłużej! Mamy najgorszy wynik w Europie, bo też najgorsze jest u nas powietrze.

Bon turystyczny można wykorzystać nie tylko w miejscowościach wypoczynkowych! Poznań przygotował ofertę, w której atrakcje i noclegi można opłacać właśnie za pomocą tego nowego świadczenia. Warto skorzystać z tej nowej możliwości!

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które miały się odbyć w szwajcarskich miejscowościach Aigle i Martigny w dniach 20-27 września, zostały odwołane ze względu na pandemię koronawirusa – poinformowali w środę organizatorzy.

Odkurzanie to jeden z mniej ulubionych obowiązków, z którym raz na jakiś czas trzeba się zmierzyć. Na szczęście dzięki nieustannym innowacjom w zakresie elektroniki, na rynku jest wiele urządzeń, które potrafią usprawnić sprzątanie nawet w najbardziej zanieczyszczonym pomieszczeniu. Zakup odkurzacza to nie lada wyzwanie, ponieważ trzeba wybrać pomiędzy odkurzaczy tradycyjnych i automatycznych. Zanim kupisz odkurzacz, sprawdź, jakie kupony rabatowe czekają na ciebie na Fakt.pl!

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*