W Jachrance Jarosław Kaczyński zapowiedział głębokie zmiany w PiS. „Nie będziecie zadowoleni”

Głębokie zmiany w partii, rekonstrukcja rządu i dalsze reformowanie wymiaru sprawiedliwości oraz uporządkowanie kwestii mediów – to główne punkty przemówienia Jarosława Kaczyńskiego podczas wyjazdowego, zamkniętego posiedzenia Klubu Parlamentarnego PiS w Jachrance, którego szczegóły opisała „Rzeczpospolita”.

W czwartek wieczorem odbyła się zamknięta część wyjazdowego posiedzenia Klubu Parlamentarnego PiS (jego członkami są również parlamentarzyści Solidarnej Polski i Porozumienia). Głównym punktem spotkania w podwarszawskiej Jachrance było oczywiście wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, prezes PiS zapowiedział głębokie zmiany zarówno w rządzie (rekonstrukcja najpewniej nastąpi w drugiej połowie września), jak i w samej partii, również na poziomie regionów. „Nie będziecie zadowoleni – miał powiedzieć do swoich polityków z uśmiechem Kaczyński” – ustalił Patryk Michalski, reporter RMF FM.

Posiedzenie klubu PiS w Jachrance. Kaczyński zapowiedział reformy wymiaru sprawiedliwości i mediów

Były premier stwierdził też, że PiS musi poszerzyć się o nowych ludzi. „Głównym celem ma być walka o elektorat aspiracyjny, który powstaje też dzięki zmianom społecznym, wynikającym z działań i programów partii” – pisze Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”.

Kaczyński mówił też o nadchodzących, kolejnych reformach rynku mediów i wymiaru sprawiedliwości, które mają być wprowadzane po konsultacjach z prezydentem Andrzejem Dudą (w wyniku czego mają być bardziej „zbalansowane”).

Takie zapowiedzi z pewnością cieszą polityków Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro, którzy co najmniej od zakończenia wyborów prezydenckich głośno mówią o potrzebie „repolonizacji” mediów i dokończenia reform w sądownictwie. – Mamy nadzieję, że nie będzie ciepłej wody w kranie – powiedział jeden z ważnych polityków Solidarnej Polski w rozmowie z RMF FM. – Zapinamy pług, będzie dekoncentracja mediów i kolejne zmiany w sądach – dodał inny współpracownik Zbigniewa Ziobry.

Nieprzyjemny wieczór dla Gowina. Terlecki znów wbił szpilkę byłemu wicepremierowi

Politycy Porozumienia Jarosława Gowina zwrócili natomiast uwagę na to, że w Jachrance prezes PiS nie przedstawił żadnych szczegółów zapowiedzianych reform. Nie ustalono też właściwie nic w sprawie rekonstrukcji rządu i podziału ministerstw między koalicjantów. – Zero konkretów, świętowanie sukcesu i mgliste zapowiedzi trudnych decyzji – ocenił ważny polityk Porozumienia.

Według ustaleń RMF FM, czwartkowy wieczór w Jachrance okazał się nie do końca przyjemny dla Jarosława Gowina. Politycy obecni w Jachrance potwierdzili, że podczas swojego wystąpienia szef KP PiS Ryszard Terlecki wypomniał koalicjantowi „nielojalność”, która doprowadziła do przesunięcia daty wyborów prezydenckich z 10 maja na 28 czerwca. 

Gazeta.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*