Donald Tusk prześmiewczo o zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy: zgromadzeni powinni zachować powagę

„Po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę” – napisał na Twitterze Donald Tusk. Były premier ironicznie odniósł się do zarzutów wobec obecnego prezydenta o łamanie przepisów zapisanych w ustawie zasadniczej.

Uroczystość zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na druga kadencję odbędzie się w czwartek 6 sierpnia. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała na ten dzień Zgromadzenie Narodowe.

Przed uroczystością głos zabrał były premier Donald Tusk, który w swoim wpisie na Facebooku postanowił ironicznie nawiązać do słów przysięgi, które Andrzej Duda będzie wypowiadał podczas zaprzysiężenia. Zdaniem wielu polityków opozycji, obecny prezydent wielokrotnie nie przestrzegał zapisów Konstytucji.

„Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę” – napisał Donald Tusk.

Zaprzysiężenie i specjalne środki ostrożności

W związku z pandemią, w Sejmie wprowadzono szereg obostrzeń. Uczestnicy Zgromadzenia Narodowego mają mieć maseczki i rękawiczki. Wydano również specjalne oświadczenie wzywające uczestników tego wydarzenia do zachowania zasad bezpieczeństwa.

„Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników Zgromadzenia Narodowego, proszę na korytarzach i po zakończeniu uroczystości o zachowanie dystansu społecznego. Kancelaria Sejmu zapewnia płyny dezynfekcyjne, rękawiczki, a także maski typu PP3” – czytamy w oświadczeniu.

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*