III wojna światowa. List gończy za Trumpem! Grozi mu KARA ŚMIERCI

List gończy za Trumpem

Szok! Iran wydał list gończy za prezydentem Stanów Zjednoczonych. Chodzi o „morderstwo i terroryzm”, a konkretnie o głośne zabójstwo irańskiego generała Kasema Sulejmaniego (+63), który zginął w ataku drona 3 stycznia. Wcześniej ajatollah Ali Chamenei (81 l.) groził Ameryce „zdwojonym dżihadem”.

Nakaz aresztowania prezydenta USA! Władze w Teheranie wydały list gończy za prezydentem Stanów Zjednoczonych oraz kilkudziesięcioma innymi osobami zamieszanymi zdaniem Iranu w śmierć generała Kasema Sulejmaniego (+63), który zginął w ataku drona 3 stycznia. Zarzuty wobec Trumpa i pozostałych poszukiwanych to „morderstwo i terroryzm”, a jaka kara grozi za to w Iranie, można się domyślić po wyroku, jaki zapadł na pewnego Irańczyka na początku czerwca. Mężczyzna ten został skazany na karę śmierci za samo tylko szpiegowanie Sulejmaniego, czym przyczynił się do jego namierzenia i zabicia.

Jak pisał Trump na Twitterze, Sulejmani „zabił i zranił wielu Amerykanów”. W Iranie generał był jednak postrzegany jako mąż stanu i otaczany celebryckim kultem. Jego śmierć wywołała wielki gniew i sprawiła, że ajatollah Ali Chamenei (81 l.) groził Ameryce „świętą wojną”: – Wszyscy wrogowie powinni wiedzieć, że dżihad oporu (przeciw USA) będzie teraz prowadzony ze zdwojoną determinacją, a bojowników świętej wojny czeka ostateczne zwycięstwo – mówił duchowy przywódca Iranu. Teheran poprosił o pomoc w schwytaniu Trumpa sam Interpol, jednak nie uzyskał jeszcze żadnej odpowiedzi.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!