Najnowszy sondaż. Zacięta II tura wyborów

40 proc. badanych zamierza w I turze wyborów zagłosować na Andrzeja Dudę, 27 proc. na Rafała Trzaskowskiego, a 13 proc. na Szymona Hołownię; gdyby w II turze znaleźli się Duda i Trzaskowski otrzymaliby odpowiednio 47 i 45 proc. głosów – wynika z sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24.

Zgodnie z badaniem na urzędującego prezydenta  Andrzeja Dudę  zamierza głosować 40 proc. ankietowanych. Jak podaje TVN, poparcie dla Dudy nie zmieniło się od poprzedniego sondażu telefonicznego pracowni Kantar z 18 czerwca.

Na drugim miejscu znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy  Rafał Trzaskowski . Głosowanie na niego w pierwszej turze zadeklarowało 27 proc. respondentów. To – jak podaje stacja – o 5 pkt proc. mniej niż w sondażu sprzed tygodnia.

Trzecie miejsce w badaniu zajął kandydat niezależny  Szymon Hołownia,  który uzyskał 13 proc. głosów, 3 pkt proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

Chęć głosowania na kandydata Konfederacji  Krzysztofa Bosaka  zadeklarowało 7 proc. ankietowanych (bez zmian), na  Roberta Biedronia  (Lewica) – 3 proc. (wzrost o 1 pkt proc.), a na  Władysława Kosiniaka-Kamysza  (PSL) – 2 proc. (spadek o 1 pkt proc.).  Pozostałych pięciu kandydatów  uzyskało 0 proc. wskazań.

8 proc. respondentów nie potrafiła odpowiedzieć na kogo zamierza zagłosować w niedzielnych wyborach. Szacowana przez Kantar frekwencja wynosi 58 proc.

Ankietowani zostali również zapytani, na kogo zagłosowaliby 12 lipca, gdyby w II turze wyborów znaleźliby się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. 47 proc. respondentów deklaruje, że zagłosuje na Andrzeja Dudę (spadek o 1 pkt proc.). Na prezydenta Warszawy wskazało 45 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt proc.).

8 proc. ankietowanych odpowiedziało „nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem”.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 osób pełnoletnich.

FAKT.PL

Więcej postów

1 Komentarz

  1. Grupa 1500 osób spośród ponad 30 000 000 to jest grupa reprezentatywna ?
    Dla mnie te wszystkie sondaże są nic niewarte a każdy pokazuje inne wyniki.

Komentowanie jest wyłączone.