Działacz PiS zaatakowany! Co zrobili wandale?

Zaatakowano dom działacza PiS Mariusza Birosza z powiatu człuchowskiego w województwie pomorskim. Na jego posesji pojawiły się wulgarne napisy, a opony w aucie zostały przebite – podaje portal tvp.info. – Prowadzimy działalność patriotyczną. Przez to jesteśmy wrogami niektórych ludzi – powiedział portalowi tvp.info Mariusz Birosz .

Jak podaje portal, działacz PiS przebywa obecnie w szpitalu. Wcześniej na jego posesji pojawiły się wulgarne napisy, a opony w aucie zostały przebite.

 Wulgarne napisy i przebite opony 

TVP.info informuje, że do zdarzenia doszło w województwie pomorskim. Mariusz Birosz działa tam jako prezes stowarzyszenia Brygada Inki (upamiętniającego Danutę Siedzikównę) oraz jest kierownikiem Placówki Terenowej KRUS w Człuchowie. Mężczyzna przekazał portalowi, że zadzwonił do niego znajomy nadleśniczy i poinformował, że podpalono mu budynki gospodarcze.

Birosz chciał do niego pojechać i pomóc w walce z płomieniami. Gdy wyszedł z domu, zobaczył wulgarne napisy. Potem okazało się, że opony w jego samochodzie są poprzebijane. Mężczyzna szybko zgłosił sprawę straży pożarnej i policji, a sam źle się poczuł i trafił do szpitala na badania.

 Sprawę bada prokuratura 

Jak przekazał portalowi asp. sztab. Sławomir Gradek z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie, podobnych zdarzeń było więcej.

– Prowadzimy czynności w sprawie spowodowania pożaru i narażenia innych osób na niebezpieczeństwo. Ktoś prawdopodobnie podpalił budynki gospodarcze i poprzebijał opony w aucie – dodał Gradek.

Portal przekazał, że w związku ze zdarzeniem prowadzone jest już śledztwo pod nadzorem prokuratury.

 Atak w Krakowie 

Na drzwiach biura i na chodniku przed nim pojawiły się wulgarne napisy. Zgłoszenie o ich pojawieniu się wpłynęło w 23 maja rano na policję.

Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji poinformował wówczas, że sprawę w sobotę rano zgłosili pracownicy biura partii, mieszczącego się przy ul. Retoryka 7 w Krakowie. Mieści się tam Małopolskie Biuro Prawa i Sprawiedliwości oraz biuro poselskie Ryszarda Terleckiego.

– Policja ujawniła na drzwiach wulgarny napis namalowany farbą w spreju; podobne napisy znajdują się na chodniku przed kamienicą. Żadnych innych zniszczeń nie ma – wyjaśnił.

Zniszczono mu auto

Na ścianach jego domu pojawiły się wulgarne napisy

Wandale zniszczyli także ogrodzenie

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*