Kaczyński za TO SŁONO zapłaci! Ważna decyzja prezesa PiS przed wyborami prezydenckimi

Wybory prezydenckie 2020 spowodowały, że Jarosław Kaczyński, prezes PiS, kolejny raz postanowił postawić na szali własne zdrowie. Wszystko po to, by mieć pewność, że Andrzej Duda dzięki jego wsparciu ponownie zwycięży i pozostanie prezydentem RP, bo w końcu PiS jest najważniejszy.

Zapłacić za wszystko przyjdzie już po wyborach 2020. Sprawdziliśmy, ile Jarosława Kaczyńskiego kosztować będzie przełożona i wydłużająca się na rzecz kandydatury Andrzeja Dudy kolejna operacja kolana.

Jarosław Kaczyński na rzecz kampanii wyborczej gotów jest poświęcić wiele, nawet własne zdrowie. Udowodnił to podczas wyborów parlamentarnych i eurowyborów, przekładając operację wstawienia endoprotezy stawu kolanowego. Teraz zrobił to znowu! Już w styczniu nie krył się z „tajną” operacją kolana, ale najpierw wybory prezydenckie 2020 i zwycięstwo Andrzeja Dudy.

– Wiemy, że przed nim kolejna operacja kolana, ale prezes jest uparty i chce się zaangażować bardzo mocno w kampanię, a co prezes mówi, jest święte – tłumaczyli „Super Expressowi” współpracownicy Kaczyńskiego a on sam wyjaśnił, jak wygląda zabieg i czemu nie zrobi go od ręki. – W szpitalu poleżę z 7-10 dni i później czekają mnie dwie kule, co jest dość męczące, już to przechodziłem. Nie da się wtedy normalnie funkcjonować. Ale jak z biegiem czasu zacznę chodzić o jednej kuli, to będzie mi łatwiej się już poruszać – opowiedział „SE” Jarosław Kaczyński.

Gdzie tym razem prezes PiS zrobi zabieg? Mimo, że pierwsze zabiegi związane z leczeniem kolana Jarosław Kaczyński przechodził w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie, to samo wstawienie endoprotezy stawu kolanowego u prezesa odbyło się w Otwocku ze względu na… mniejsze kolejki. Teraz jednak zapewne prezes PiS wybierze podległy MON szpital na warszawskim Grochowie. Ile kosztuje taki zabieg?

Według oficjalnego cennika Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie sama operacja wstawienia endoprotezy stawu kolanowego (wersja podstawowa) to ok. 8 tys. złotych. Dodatkowo koszt pobytu – 600 złotych za każdy dzień, a więc wspomniane 7-10 dni to 4,2-6 tys. złotych. To oznacza, że za operację drugiego kolana przyjdzie Kaczyńskiemu zapłacić ok. 12,2-14 tys. złotych. Oczywiście w cudzysłowie, bo szpital na Szaserów podlega MON, a więc z jego usług za dobrowolnie mogą korzystać byli premierzy i prezydenci RP.

Nie wiadomo jednak, czy odkładanie operacji nie wygeneruje dodatkowych kosztów. Może się okazać, że teraz kolano Jarosława Kaczyńskiego jest w gorszym stanie i nawet wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2020 nie wyleczy go tak łatwo, a 7-10 dni podstawowej opieki zdrowotnej po zabiegu, to będzie zdecydowanie za mało. W końcu już teraz wiadomo, że prezes PiS musiał czekać na wybory o wiele dłużej, niż pierwotnie zakładano. Wówczas za każdy dodatkowy dzień w szpitalu Jarosław Kaczyński (a dokładniej państwo) dopłaci już nie 600, a aż 1080 złotych!

SE.PL

Więcej postów