„Ja nie jestem hołotą, proszę nas przeprosić”. Awantura po słowach Kaczyńskiego

Burzliwa debata nad wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Wygląda na to, że nerwy puściły nawet Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Opozycja zarzucała prezesowi PiS, że nazwał ich „chamską hołotą”. Co wydarzyło się w Sejmie na sali obrad. Emocje sięgnęły zenitu!

Co za awantura! – Skandaliczne zachowanie posła Kaczyńskiego i ministra Szumowskiego. W czasie wystąpienia posłanki Barbary Nowackiej przedstawiającej uzasadnienie wniosku o odwołanie ministra zdrowia Kaczyński nazywa posłów opozycji „chamską hołotą”. Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja – stwierdził Borys Budka. – Ja nie jestem hołotą, proszę nas przeprosić! – domagała się Iwona Śledzińska-Katarasińska. Łukasza Szumowskiego z mównicy sejmowej atakowała Barbara Nowacka. – PiS zaprezentował nam po raz kolejny swoją dojną zmianę. Arogancja, którą widzieliśmy tu na sali, nepotyzm – stwierdziła. – Przedsiębiorczy pan minister uznał, że czas pandemii to pora na dorobienie się – dodała posłanka Koalicji Obywatelskiej. – Dzięki pracy ministra Szumowskiego uratowanych zostało kilkanaście tysięcy żyć ludzkich. Nie zauważacie, że w Polsce jest tysiąc ofiar koronawirusa. Ale tysiąc to nie jest 30 tysięcy we Włoszech. Wiecie, dlaczego w Polsce jest mniej? Bo minister Szumowski to dobry lekarz – ripostował Przemysław Czarnek z PiS.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*