WAŻNY komunikat MZ dla milionów Polaków. Duże niebezpieczeństwo dla zdrowia

WAŻNY komunikat MZ dla milionów Polaków

Ministerstwo Zdrowia obecnie głównie skupia się na ustabilizowaniu sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, lecz nie można zapominać, że pojawienie się koronawirusa nie spowodowało, iż reszta chorób zniknęła. Resort zdecydował się wydać bardzo ważny komunikat, który dotyczy milionów Polaków. Nasze życie i zdrowie może być poważnie zagrożone, warto zapoznać się z wiadomościami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia codziennie publikuje raporty dotyczące kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem oraz zgonów w wyniku wywoływanej przez niego choroby COVID-19, ale w natłoku bieżących problemów zapominamy o innym niebezpieczeństwie czyhającym na nasze zdrowie. Resort wydał właśnie ważny komunikat.

Ministerstwo Zdrowia przypomina o dużym niebezpieczeństwie dla naszego zdrowia

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na przekazanie informacji w ogóle nie związanej z epidemią wirusa SARS-CoV-2, lecz jest ona niemniej ważna. Sprawa dotyczy milionów Polaków i potwierdzają to badania przeprowadzane przez specjalistów. Skupieni na problemach dnia codziennego oraz realnym zagrożeniu zapominamy, że nasze codzienne działania skutkować mogą bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu w przyszłości. Ministerstwo Zdrowia zamieściło ważny komunikat dotyczący problemu, z którym zmaga się już co drugi Polak.

Musimy zacząć dbać o swoje zdrowie

Komunikat wydany przez Ministerstwo Zdrowia pojawił się w ramach akcji „Planuję długie życie” i dotyka problemu otyłości. Resort przypomina, że nadwaga ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i odbija się na całym organizmie. Dodatkowe kilogramy obciążają nasze narządy wewnętrzne i utrudniają codzienne funkcjonowanie, do tego, jak podkreśla Ministerstwo Zdrowia, zwiększa także ryzyko zachorowania na różnego rodzaju nowotwory. Wybory żywieniowe oraz aktywny tryb życia jest rekomendowany jako styl życia, a nie jedynie chwilowa moda mająca przygotować nasze ciało do wakacji. Badania przeprowadzone wśród ludzi niestety nie są zbyt optymistyczne, dlatego też nie ma wątpliwości co do tego, iż komunikat resortu zdrowia, dotyka niezwykle poważnego problemu społecznego.

Dane nie są optymistyczne

– Na podstawie prowadzonych w Polsce badań nadwagę i otyłość ma obecnie 40 proc. osób w wieku 25-29 lat, 55 proc. osób w wieku 35-39 lat i ponad 65 proc. dla osób powyżej 50. roku życia. […] Jeśli tak wszechobecne zjawisko umyka naszej uwadze, może to oznaczać, że nie utożsamiamy nadmiernej masy ciała z poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub po prostu nie potrafimy prawidłowo rozpoznać nadwagi czy otyłości – mówi cytowany przez Wprost dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Kondycji Fizycznej AWF w Warszawie. Rekomendacje oraz pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu można znaleźć na stronach Ministerstwa Zdrowia. Warto pamiętać, że trudno znaleźć cokolwiek cenniejszego niż nasze zdrowie.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1267440766437126145?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1267440766437126145&ref_url=https%3A%2F%2Fpikio.pl%2Fministerstwo-zdrowia-0106202-bc-wazny-komunikat%2F

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Ale to dopiero teraz to „odkrycie Ameryki”? Problem istnieje od dawna, nie tylko w Polsce. Otyłości sprzyja tryb życia, niezdrowe żywienie i jedzenie nieregularne, w pośpiechu i stresie. Ale nic to, wszystko „idzie w górę” , także żywność, będziemy kupować mniej. Nie sądzę jednak, by to rozwiązało problem, bo właściwa dieta nie opiera się na opychaniu się węglowodanami, które nie należą do najdroższych, te zdrowe i właściwe produkty są drogie. Więc radzić komuś zdrowe odżywianie w momencie, kiedy wielu osobom brak środków do życia to nietakt. Może warto by się zajmować problemami , a nie pierdołami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*